CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap:
- "CHP'ye verilecek her oy Türkiye'deki yönetim krizini aşmak adına önemli bir oy olacak"

HATAY (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, "CHP'ye verilecek her oy Türkiye'deki yönetim krizini aşmak adına önemli bir oy olacak" dedi.

Maktap, Hatay Meslek Eğitimi Kursu (HATMEK) binasında düzenlenen "CHP Hatay Milletvekilleri Tanıtım Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, 13 yıldır Türkiye'nin siyasal sisteminin tartışıldığını savunarak, 1 Kasım'ın bu tartışmaların biteceği tarih olacağını belirtti.

Haziran ayında yapılan genel seçimlerin ardından AK Parti 'nin oylarının düştüğünü, CHP'nin ise yükselmeye başladığını ileri süren Matkap, "7 Haziran'dan bugüne Türkiye'de çok mu şey değişti, henüz dört ay geçmedi ne oldu Türkiye'de? Niye AKP 'nin oyları biraz daha düştü neden CHP'nin oyları yükseldi? Bana göre kimi sorunlar Türkiye'de belirgin hale geldi, kimisi derinleşti" diye konuştu.

Matkap, Türkiye'de yönetim krizi olduğunu iddia ederek, "Seçimlerden Cumhuriyet Halk Partisi güçlü çıkarsa, kurulacak hükümetin en güçlü partisi olursa Cumhurbaşkanı anayasal sınırlara çekilecek ve Türkiye'deki yönetim krizi bitmiş olacaktır. CHP'ye verilecek her oy Türkiye'deki yönetim krizini aşmak adına önemli bir oy olacak" ifadesini kullandı.

Matkap, Ortadoğu barışının her zamankinden daha önemli hale geldiğini vurgulayarak, barıştan yana olan CHP'nin 1 Kasım seçimlerinden güçlü çıkması gerektiğini söyledi.

CHP adına her kesimden çok olumlu yorumlar almaya başladıklarını ifade eden Matkap, partisinin seçim bildirgesini hatırlattı.

Konuşmanın ardından milletvekili adaylarının tanıtımı yapıldı.