CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da:
- ''Türkiye'de yeni bir yönetime ihtiyacımız var. Ahlaklı, kul hakkı yemeyen, vatandaşını kucaklayan bir siyasete ihtiyaç var. Bana oy versin, vermesin namus ve şeref sözü veriyorum 78 milyon insanı kucaklayacağım, herkesi kucaklayacağım"

HATAY (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , '' Türkiye 'de yeni bir yönetime ihtiyacımız var. Ahlaklı, kul hakkı yemeyen, vatandaşını kucaklayan bir siyasete ihtiyaç var. Bana oy versin, vermesin namus ve şeref sözü veriyorum 78 milyon insanı kucaklayacağım, herkesi kucaklayacağım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Kırıkhan ilçesinde partisinin ilçe teşkilatı binasının önünde halka hitap etti.

Ülkenin derdinin fazla olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Artık öyle ki komşumuzun kimliğini, inancını soruyoruz. Allah ile kulun arasına kim girebilir? Kimin elinde böyle bir yetki, kimin elinde böyle bir terazi var? Bu ülkenin derdi fazla. Bakın, nakliyecilere sorun, tır ve kamyon şoförlerine; hayatlarından memnunlar mı? Eskiden ektiğimiz ürünü Suriye'ye, Mısır'a, İran'a, Irak'a, Rusya'ya satardık. Şimdi hepsiyle kavga ettik, mal elimizde kaldı. Niçin niye kavga ediyoruz, ne derdimiz var bizim, elin işine niye karışıyoruz? 'Efendim ülkeye turist gelmiyor'. Yahu nasıl gelsin? Herkesle kavga ettin, turist niye gelsin? Mal satamıyoruz ihracatımız düştü. Herkesle kavga ettin, 'Niye ihracatımız düşüyor?' Ben istiyorum ki bu ülkede herkes kazansın; işçisi, memuru emeklisi, herkes kazansın. Size sözüm söz, CHP iktidarında sadece bir grubu kaybedeceğiz. Herkes kazanacak, bir grup kaybedecek. Kim onlar, hortumcular. Hortumcular kaybedecek. İzin vermeyeceğim buna.'' 

Kırıkhan'da oylarının düşük olduğunu ama yine de buraya geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Benim görevim bu, doğruları anlatacağım. Kavgadan bıktık, yeter yahu, milleti birbirine kırdırıyorlar. Birbirimize nefretle bakıyoruz. Yazık günah değil mi bu ülkenin güzel insanlarına? Niye birbirimize elimizi uzatmıyoruz? A partisi b partisi, hangi parti olursa olsun insanlar sokağa çıkarken vatandaşına, arkadaşına 'merhaba' diyebilmeli, elini uzatabilmeli; bunu bile unuttuk, bunu bile unutturdular. Birbirimize düşman gibi bakmaya başladık, bunları bırakacağız. Sözüm söz; temiz siyaset istiyorum ve bunun içinde sizden yetki istiyorum. Oturun düşünün elinizi vicdanınıza koyun ve kararınızı verin. Türkiye ya daha büyük kaoslara gidecek ya Türkiye'de siyaset çözüm üretecek. Siyasetçiyiz çözüm üretiyoruz, eski algılarımızı bırakalım. CHP'ye eskiden kızmış olabilirsiniz haklısınız da kızabilirsiniz ama şimdi öyle bir CHP yok. Şimdi halkını, milletini düşünen bir CHP var, sizden istirham ediyorum sandığa giderken oturup bir düşünün.''

Sorunları çözecek olan kurumun siyaset olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Siyaset sorun üretmezse, kendisi sorunlu olursa o zaman vay bu memleketin haline'' ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu , hiçbir ülkenin bir başka ülkenin içişlerine karışmayacağını, esas olanın kendi ülkesinin çıkarları olduğunu kaydetti.

- Belen'de açılış 

CHP lideri, Kırıkhan'ın ardından Belen ilçesinde de partisinin seçim bürosu ile Belen İçmesuyu Şebekesi İnşaatı'nın açılışını yaptı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra kendisini karşılayan kalabalığa "Siz korsan bir gösteri yapıyorsunuz. Hepinizi Silivri'ye göndereceğim" diye espri yaptı.

1 Kasım seçiminin diğerlerinden farklı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Sandığa gidelim, 13 yıldır ülkeyi Ortadoğu bataklığına sürükleyen, Türkiye'ye acıyı, kanı, gözyaşını getiren, terör örgütüyle oturup masada pazarlık yapan bu hükümete bir ders verelim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet ettiğini sözlerine ekledi.

CHP lideri, İskenderun ilçesinde ise İskenderun Üniversite-Arsuz Katlı Kavşağı'nın temel atma törenine katıldı.

Eğitime önem verdikleri ölçüde Türkiye'nin uygarlık çizgisini yakalamış olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, buna inandığını ve bunu gerçekleştireceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, kul hakkı yemediklerini belirterek "Her kuruşun hakkının halka veriyoruz. Bütün belediyelerimiz halkına gereken hizmeti veriyor. Bütün okulların ihtiyaçlarını gideriyorlar. Onların yapamadığını biz tek başımıza yapıyoruz. İnşallah CHP iktidarında göreceksiniz, 21. yüzyılın bilgi toplumunu Cumhuriyet Halkı Partisi yakalayacaktır" ifadelerini kullandı.