Çocukları için tedavi edilmeyi bekliyor

Çocukları için tedavi edilmeyi bekliyor
Çocukları için tedavi edilmeyi bekliyor
- Ülkesindeki iç savaşta keskin nişancıların hedefi olan Suriyeli Ali Reşit İbrahim'in karnı, iç organlarındaki tahribat nedeniyle her geçen gün büyüyor - Sığındığı Türkiye'de günlerini ağrılar içinde geçiren İbrahim, geçimini sağlayabilmek ve başkalarına muhtaç olan çocuklarına "babalık" yapabilmek için iyileşmeyi bekliyor

HATAY (AA) - CEM GENCO - Suriye 'deki olaylar sırasında keskin nişancıların hedefi olan Ali Reşit İbrahim'in karnı, isabet eden mermilerin iç organlarında oluşturduğu tahribat nedeniyle gün geçtikçe büyüyor.

Geçen yıl ülkesindeki çatışmaların mahallelerine yansımasıyla keskin nişancıların hedefi olan 48 yaşındaki Suriyeli İbrahim'in, karnına isabet eden mermiler yüzünden hayatı karardı. O günden bu yana karnı sürekli büyüyen İbrahim, sığındığı Türkiye 'de tedavi olup sağlığına kavuşmak istiyor.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki tek göz evde eşi ve 7 çocuğu ile yaşam mücadelesi veren İbrahim, komşularının yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Acılar içinde kıvranan İbrahim, AA muhabirine, ülkesini, yaşanan savaş ortamına rağmen terk etmeyip yıllarca yaşam mücadelesi verdiklerini, ancak başına gelenlerden sonra kaçmak zorunda kaldıklarını ve Türkiye'ye sığındıklarını söyledi.

İbrahim, İdlib ve civar köylerinde erzak, elektrik ve su bulmakta sıkıntı yaşadıklarına değinerek, şöyle konuştu:

"Her şeye rağmen ülkemizde kalmayı sürdürdük. Yaklaşık bir yıl önce evimin yakınlarında ordu güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Eşimi ve çocuklarımı güvenli bölgeye gönderdim. Onların yanına gittiğim sırada keskin nişancıların açtığı ateşle yaralandım. Yakınlarımın yardımlarıyla sağlık evine kaldırıldım. Sağlık merkezinde tam 2 ameliyat geçirdim. Fakat mermilerin karnımı delip çıktığını ve iç organlarıma ağır hasar verdiğini öğrendim. Bir ay gibi uzun zaman kaldıktan sonra taburcu edildim. Fakat o günden bu yana ağrılarım dinmedi."

- Karnında 10 kilogramlık beze oluştu

Çektiği acıların yanı sıra karnının sürekli büyüdüğü anlatan İbrahim, 7 çocuğuna ve eşine bakabilmek için tedavi edilmek istediğini dile getirdi.

İbrahim, ailesini kimseye muhtaç etmeden yaşamlarını sürdürmek istediğini aktararak, "Şu an karnımdaki yağ bezesi 10 kilograma ulaştı. Ayrıca mermiler fıtığımı patlattı. Çalışmayı bırakın gündelik işlerimi bile karşılamakta zorluk çekiyorum. Yardımseverlerden sesimi duymalarını ve halimi görmelerini istiyorum. Çocuklarım için iyi olmak zorundayım, bana yardım edin" ifadelerini kullandı.