Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- "Milli ittifak"ın Mardin Milletvekili adayı Ahmet Özal: - "Türkiye'de değişim zamanı gelmiştir. Bu değişim ve seçimde milletimiz Türkiye'de kısa dönemli, 6-8 aylık bir seçim hükumeti kurulmasına destek olması lazım"

HATAY (AA) - Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu "Milli İttifak"ın Mardin milletvekili adayı Ahmet Özal, " Türkiye 'de değişim zamanı gelmiştir. Bu değişim ve seçimde milletimiz Türkiye'de kısa dönemli, 6-8 aylık bir seçim hükumeti kurulmasına destek olması lazım" dedi.

Özal, Antakya'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Milli İttifak'ın Türkiye'de 07 Haziran'da yapılacak seçim için önemli bir oluşum olduğunu savundu.

Milletvekili, makam ve mevki sahibi olmak gibi derdi olmadığını belirten Özal, şunları söyledi:

"Siyaseti 2002'de bırakmıştım. Fakat Türkiye'nin bu gidişatından dolayı vicdanen kendimi sorguladım. Bir şeyler yapmak gerektiğini düşündüm ve siyasete geri döndüm. Allah nasip etti. 10 sene boyunca başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı köşkünü de gördüm. Benim makam ve mevki derdim yok. Türkiye'de anlatılması gerekenler için siyasete tekrar geri döndüm."

Özal, siyaseti bıraktığı 2002 yılından bu yana seçimlerde birçok partilerden adaylık teklifi aldığını ancak bu partilerin Türkiye'ye faydalı olacaklarını düşünmediği için teklifleri kabul etmediğini bildirdi.

Türkiye'de halkın duymadıkları, bilmedikleri, farkında olmadıkları şeyleri anlatmak için Milli İttifak'ı tercih ettiğini vurgulayan Özal, şunları ifade etti:

"Milli ittifaktaki partilerin geçmişi temizdir, şaibe yoktur ve ülkemizin gerçekten yetiştirdiği önemli liderlerin partileridir. Bir tanesi Türkiye'de şehit olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi, bir tanesi de rahmetli Erbakan'ın ölmeden önceki son dakikasına kadar Türkiye için bir şeyler yapmaya çalışan insanın partisidir. Benim katkım da rahmetli Özal'ın düşüncelerini devam ettirmeye çalışmaktır. Bundan dolayıda ben Milli İttifak'ı seçtim. Bunun da kurulmasında çalışmalarım oldu. Türkiye'de değişim zamanı gelmiştir. Bu değişim ve seçimde milletimiz Türkiye'de kısa dönemli, 6-8 aylık bir seçim hükumeti kurulmasına destek olması lazım. Anti demokratik kanunların hemen kaldırılacağı, Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu'nun demokratikleşeceği ve yeniden Türkiye'yi 6-8 ay sonra seçime götürecek normalleşme süreci gerekiyor Türkiye'ye.''

Özal, hükumetin iç ve dış politikasını da eleştirerek, Türkiye'de tüm kesimlerin sıkıntı içinde olduğunu ileri sürdü.