Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Eski Avrupa Birliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Bozkır, Hatay'ın Reyhanlı ilçesini ziyaret etti

HATAY (AA) - Eski  Avrupa Birliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Volkan Bozkır, seçim çalışmaları kapsamında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Bozkır, seçim çalışmaları kapsamında, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) bir otelde düzenlediği yemekte, kenttin Suriyelilere çok güzel misafirperverlik yaptığını kaydetti.

Canlarını kurtarmak için evlerini bırakıp Türkiye 'ye sığınan Suriyelilere en çok kucak açan yerin Reyhanlı ve Hatay olduğunu ifade eden Bozkır, ''Hatay'da 500 bin insanı barındırıyoruz. Reyhanlı'da, nüfusundan fazla kardeşimiz burada kalıyor. Siz 4 yıldır bundan hiçbir rahatsızlık duymadan, adeta gurur duyarak yaparken, Avrupa'da bir kaç bin kişi oraya ulaştı diye medeniyetin çatırdayan seslerini duymaya başladık'' diye konuştu.

Bozkır, Suriye'deki sıkıntılar geride kaldığında, komşu ve kardeşleriyle hep hatırlayacakları güzel bir tablo ile yaşayacaklarını kaydetti.

Reyhanlı'daki bombalı saldırılara da değinen Bozkır, "Çok büyük kaybımız oldu. Reyhanlı burada ikinci kez örneği ve misali dünyaya verdi. Bu kadar vahim terör saldırısından sonra sizleri aslında kafalarınızı karıştırıp başka eylemlere itebilecek algılar, algı operasyonları yapıldı. Sizler bu oyunlara hiçbir şekilde kanmadınız. Devletinizin ve milletimizin yanında bu en güzel mesajı teröre ve bunu planlayıcılara vererek, herkese örnek olacak resim çizdiniz. Bu yüzden Reyhanlı'ya ve Hatay'a iki açıdan uzun yıllar sürecek teşekkür borçluyuz" dedi.