Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
- Terör saldırıları, Hatay ve Mersin'de Memur-Sen il temsilcilikleri tarafından protesto edildi - Reyhanlı'da "teröre lanet yürüyüşü" yapıldı

HATAY/MERSİN (AA) - Hatay ve Mersin'de Memur-Sen il temsilcilikleri tarafından düzenlenen eylemlerde Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarına tepki gösterildi.

Köprü Meydanı'nda toplanan Hatay Memur-Sen İl Temsilciliği üyesi grup, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kürt Türk kardeştir", "kahrolsun PKK kahrolsun terör" sloganları atarak terörü lanetledi.

Memur-Sen Hatay Temsilcisi Hasan Urhan, yaptığı konuşmada, ülkenin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milleti derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.

Terörün, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu ifade eden Urhan, "Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından şehitler için dua edip dağıldı.

Reyhanlı ilçesinde de terör olaylarını protesto etmek amacıyla bir araya gelen grup, ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak "teröre lanet yürüyüşü" düzenledi.

Atatürk Caddesi'nden belediye binasına kadar yürüyen grup, burada İstiklal Marşı okuyup, dua etti. Yürüyüşe bazıları asker kıyafetleriyle katılırken, gruba çevredeki vatandaşlar alkışlarla destek verdi.

Öte yandan bazı vatandaşların İlçe Jandarma Komutanlığı önündeki askerlere sarılarak gözyaşı döktüğü görüldü.

Grup yürüyüşün ardından dağıldı.

- Mersin

Memur-Sen Mersin İl Temsilciliği üyeleri de bir alışveriş merkezinin önünde bir araya gelerek, terör olaylarına tepki gösterdi.

Sendikanın il temsilcisi Abdullah Çelik, PKK terör örgütünün, haince saldırılarıyla milletin birliğine ve dirliğine tuzak kurduğunu söyledi.

Terörü lanetleyen Çelik, "İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları, haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden 'Büyük Türkiye 'yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndürmeyecekler" dedi.

Grup, açıklamanın ardından şehitler için dua etti.