Hassa'da vatandaşların su kesintisi tepkisi

Hassa'da vatandaşların su kesintisi tepkisi
Hassa'da vatandaşların su kesintisi tepkisi
HATAY (AA) - Hassa'da vatandaşlar uzun süredir sularının kesik olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi.Küreci Mahallesi Muhtarı Muhammet Gıttık, AA...

HATAY (AA) - Hassa'da vatandaşlar uzun süredir sularının kesik olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi.

Küreci Mahallesi Muhtarı Muhammet Gıttık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalledeki bazı evlerde 15 gündür su olmadığını belirtti.

Kesintisiyle ilgili Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü'ne (HATSU) müracaatta bulunduklarını, yetkililerin, kesintinin trafodan kaynaklandığını söylediklerini aktaran Gıttık, bunun üzerine de TEDAŞ'a da başvuru yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını kaydetti.

Gıttık, "Bu sıcak yaz aylarında vatandaşımız susuz, zor günler geçiriyorlar. Sorun sadece içme suyunda da değil, elektriğin düzenli gelmemesinden dolayı mahallemizdeki sağlık ocağında da sıkıntılar yaşanıyor. Artık mahallelilerin tahammül gücü kalmadı" dedi.

Sularının en kısa zamanda gelmesini istediklerini belirten Faruk Gül de herkesin suçu birbirine attığını, iki haftadır gelmeyen su nedeniyle zor anlar yaşadıklarını, yetkililerden acil çözüm istediklerini dile getirdi. 

Zübeyde Gökçe de Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hassa Belediyesi'ne bağlı ekiplerin, tankerle su taşıdığı mahallede bidonlarla evlerine su taşıdıklarını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini istediklerini aktardı.  

- HATSU'dan açıklama"

HATSU yetkilileri de bölgedeki mevcut  elektrik trafosunun su dinamolarını kaldırmadığı, bu nedenle mahallede sık sık elektrik kesintilerinin de yaşandığını belirtti. Yetkililer, sorun hakkında TEDAŞ'a resmi yazı gönderildiğini, bu kurumun da sorunla ilgilenildiğine dair kendilerine yazı gönderdiğini bildirdi.