Hastalığı, tekerlekli sandalyeye mahkum etti

Hastalığı, tekerlekli sandalyeye mahkum etti
Hastalığı, tekerlekli sandalyeye mahkum etti
- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Reyhanlı'ya gelen Suriyeli Suphi Hazin, geçirdiği sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu - Suriyeli Hazin: - "Yaşadığımız dertler, rahatsızlığımı arttırdı. Şuan, astım, kalp, böbrek, şeker ve tansiyon rahatsızlıklarım yüzünden evden çıkamıyorum. Kilolarımdan kurtularak yeniden yürüyebilmek istiyorum"

HATAY (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Reyhanlı'ya gelen Suriyeli Suphi Hazin, geçirdiği sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. 

Yaklaşık 2 yıl önce Suriye 'nin Halep kentinden Reyhanlı ilçesine gelen ve burada kiraladıkları evde kalan Hazin (65), 1 yıl yakalandığı astım, kalp , böbrek, şeker ve tansiyon rahatsızlıkları nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı. Doğuştan her hangi bir rahatsızlığı bulunmayan Hazin, kilolarından dolayı da yürüyemiyor.

Hazin, AA muhabirine, ülkesindeki iç savaşın sağlığının daha da çok bozulmasına neden olduğunu söyledi. 

Ölüm korkusuyla 5 çocuğuyla Türkiye 'ye kaçtıklarını anlatan Hazin, şöyle devam etti: 

"Ben ülkemde elektrikle uğraşan biriydim. İç savaş benim ve eşimin birçok akrabasının hayatını kaybetmesine neden oldu. Yaşadığımız sıkıntılı bu günler benim rahatsızlıklarımı daha da arttırdı. Önceden sadece nefes darlığı vardı. Şimdi ise son bir yılda yakalandığım, kalp, böbrek, şeker ve tansiyon rahatsızlıklarım yüzünden evden çıkamıyorum. Kilolarımdan kurtularak yeniden yürüyebilmek istiyorum. Kilom zaman zaman 130 aşıyor ve bu beni oldukça rahatsız ediyor. Gündelik tüm işlerimi eşim karşılıyor. Çevredeki komşuların desteğiyle hayatımız sürüyor. Hem sağlığıma kavuşmak hem de aileme ben kendim bakmak istiyorum. Bu yüzden hayırseverlerin desteğini istiyorum."

Hastalığı nedeniyle birçok ilaç kullandığını ve bunları karşılamakta dahi güçlük çektiğini kaydeden Hazin, zor şartlarda geçimlerini sağladıklarını, 5 çocuğunun geleceğinden kaygı ettiğini ifade etti.