Hatay'da gazetecilere ''Trafik Güvenliği'' eğitimi

Hatay'da gazetecilere ''Trafik Güvenliği'' eğitimi
Hatay'da gazetecilere ''Trafik Güvenliği'' eğitimi
HATAY (AA) - İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Kamil Ekmekçi, tarafından Hatay'da görev yapan gazetecilere 'Trafik Güvenliği'...

HATAY (AA) - İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Kamil Ekmekçi, tarafından Hatay'da görev yapan gazetecilere 'Trafik Güvenliği' konusunda bilgilendirme eğitimi verildi.

Ekmekçi, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği toplantıda, Hatay'da trafiğin büyük bir problem olduğunu belirtti.

İl genelinde yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların ölümlü kaza oranlarına göre daha fazla olduğuna dikkat çeken Ekmekçi, şöyle devam etti:

''Eğer halkımız trafik kurallarına uyarsa kazalar azalacaktır. Kazaların azaltılması için sadece Emniyet Genel Müdürlüğü, belediyelerin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim vermesi veya Sağlık Bakanlığı'nın kaza yerine acil servisi hızlı bir şekilde göndermesi yeterli değil. Toplum olarak Türkiye 'de yaşayan herkesin trafik bilincine ulaşması gerekiyor. Bunun için basın yayın kuruluşları olmak üzere sivil toplum kuruluşları gibi toplumu oluşturan her kesimin bu konuda el birliği yapması gerekir.''

Ekmekçi, amaçlarının halkı bilinçlendirerek kazaları azaltmak olduğunu kaydetti.

Toplantıya AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve gazeteciler katıldı.