Hatay'da gemi şeklindeki fakülte ilgi çekiyor

Hatay'da gemi şeklindeki fakülte ilgi çekiyor
Hatay'da gemi şeklindeki fakülte ilgi çekiyor
- İSTÜ bünyesinde inşa edilen Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, gemi güvertesini andıran ilginç görünümüyle dikkati çekiyor

HATAY (AA) - Hatay'daki İskenderun Teknik Üniversitesi'de (İSTÜ) gemi şeklinde inşa edilen Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, ilginç mimarisiyle dikkat çekiyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Fakültesi'nde Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mühendisliği ile Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümleri yer alıyor.

Yaklaşık 2 yıl önce temeli atılan ve ilçede bulunan eski havaalanı pistine paralel olarak kurulan 14 bin 500 metre kapalı alana sahip 4 bölümlü fakültenin binası, gemi güvertesi şeklinde inşa ediliyor.

- 240 öğrenciye eğitim verilecek

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ, AA muhabirine, fakültenin, İskenderun Körfezi'ndeki mevcut denizcilik faaliyetinin gelişmesi anlamında önemli bir adım olduğunu söyledi.

Aynı zamanda ilginç mimarisiyle yapımı devam eden fakültede, başarılı denizcilerin yetişmesini amaçladıklarını kaydeden Altuğ, fakültenin önümüzdeki 2016-2017 eğitim-öğretim yılında açılmasını planladıklarını aktardı.

Altuğ, toplam 4 kattan oluşan gemiyi andıran fakültede, 240 öğrenciye mühendislik eğitimi verileceğini de sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  HATAY

  ,

  ENES

  ,

  Gemi

  ,

  Barbaros

  ,

  fakülte

  ,

  eğitim

  ,

  paralel