Hatay'da MOBESE'ye yansıyan trafik kazaları

Hatay'da MOBESE'ye yansıyan trafik kazaları
Hatay'da MOBESE'ye yansıyan trafik kazaları
HATAY (AA) - Hatay'da meydana gelen bazı trafik kazaları, MOBESE kameralarınca kaydedildi.Kent merkezinde son dönemde meydana gelen...

HATAY (AA) - Hatay'da meydana gelen bazı trafik kazaları, MOBESE kameralarınca kaydedildi.

Kent merkezinde son dönemde meydana gelen kazalara ilişkin görüntüler, basın mensuplarıyla paylaşıldı. MOBESE kameralarına yansıyan görüntüler, dikkatsizlik ve kural ihlallerinin yol açtığı trafik kazalarını gözler önüne serdi. ?

Görüntülerde merkez Antakya ilçesindeki Fatih ve Cumhuriyet caddelerinin kesiştiği noktada kavşağa kontrolsüz giren iki öğrenci servis minibüsünün çarpışma anı görülüyor.

Çarpışmanın etkisiyle direksiyon hakimiyetlerini kaybeden sürücüler, Antakya Kaymakamlık binasının önünde durabiliyor. Kazada minibüste bulunan bazı öğrenciler hafif şekilde yaralanıyor.

Yine aynı yerde meydana gelen diğer trafik kazasında kavşağa kontrolsüz giren motosiklet otomobille çarpışıyor. Kazada motosiklet sürücüsü ve arkasında bulunan bir kişi hayatını kaybediyor. Aynı kavşakta kameraya yansıyan başka bir kazada da kavşağa kontrolsüz giren iki otomobilin çarpışma anı yer alıyor. Kazada 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

Gündüz Caddesi'nde seyir halinde olan bir otomobilin sürücüsü aniden sağda bulduğu park yerine girmek istediği sırada solundan geçen motosiklet sürücüsü ve arkasında bulunan kadına çarpma anı yer alıyor. Görüntüde, çarpmanın etkisiyle motosiklet sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek arkasında bulunan kadınla yere düştükleri görülüyor.

Rüstem Tümer Caddesi'ndeki kazada ise yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı kadına otomobilin çarpması yer alıyor.

Bu arada Antakya Çevreyolu Sinanlı, Antakya- İskenderun karayolu kavşakları ile Ulus Alanı'nda bulunan MOBESE kameraları çok sayıda sürücü ve yaya hataları sonucunda meydana gelen trafik kazası anını kaydetti.