HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
- "AKP iktidarı karşısında güçlü ve dirayetli bir muhalefet durabilir. Bu zamana kadar karşılarında çürük çarık bir muhalefet vardı" - "Halkın coşku seli, birliği ve zaferi onların yüzde 10'luk barajını, baraj altında bıraktı. Artık biz kendimize yeni bir baraj koyduk. Bizim yeni barajımız yüzde 13,1'dir"

HATAY (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, " AKP iktidarı karşısında güçlü ve dirayetli bir muhalefet durabilir. Bu zamana kadar karşılarında çürük çarık bir muhalefet vardı" dedi. 

Yüksekdağ, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Hatay'da, Samandağ ilçesindeki bir restoranda partililer ile bir araya geldi. 

Türkiye 'nin çok önemi tarihsel süreçten geçtiğini belirten Yüksekdağ, Türkiye haklarının Arap'ıyla, Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Sunni'siyle, Alevi'siyle bütün halk ve inanç çeşitliliğiyle yeni bir tarih yazdığını belirtti. 

AK Parti iktidarı karşısında muhalefet olmadığını öne süren Yüksekdağ, "AKP iktidarı karşısında güçlü ve dirayetli bir muhalefet durabilir. Bu zamana kadar karşılarında çürük çarık bir muhalefet vardı. Muhalefet partisi olduğunun farkında bile olmayan, biliyorsunuz zaten biri AKP'ye payandalık görevi yapıyor, diğeri de muhalefet partisi olduğunun farkında değil" ifadelerini kullandı. 

Yaşananları "kirli iktidar savaşı" olarak niteleyen Yüksekdağ, halkın haklı, meşru ve temiz değer ve hedeflerini sonuna kadar koruyacaklarını söyledi.

Kendilerine 1 Kasım seçimlerinde "bir adım geri atmaları"nı dayatanlara, 3-5 adım ileri adım atarak cevap vereceklerini kaydeden Yüksekdağ, şöyle devam etti:

"Böyle saldırı ve kuşatma hareketi karşısında asla ve asla gücümü sınırlama, mevcut olanı kabul etme değil kendi önümüze hedef olarak koyduğumuz barajları aşma yönünde hareket edeceğiz. Biz onların faşist yüzde 10'luk barajını tuzla buz ettik. Halkın coşku seli, birliği ve zaferi onların yüzde 10'luk barajını, baraj altında bıraktı. Artık biz kendimize yeni bir baraj koyduk. Bizim yeni barajımız yüzde 13,1'dir. 1 Kasım'da bunu hep birlikte aşacağız. Yüzde 15'i, yüzde 20'yi hedefleyeceğiz."

Yüksekdağ, daha sonra ilçedeki Hazreti Hızır'ın türbesinde dua etti.