İDKA'dan "Suriye'ye acil un" kampanyası

İDKA'dan "Suriye'ye acil un" kampanyası
İDKA'dan "Suriye'ye acil un" kampanyası
- Dernek Başkanı İldiz: - "Suriye'de halk ekmek bulmakta zorluk çekiyor. Ulaşılan ekmeklerde kısıtlı imkanlarla hazırlandığı için oldukça pahalı"

HATAY (AA) - İnsani Dayanışma ve Kalkınma Derneğince (İDKA) Suriye 'nin Halep, Hama, Humus ve İdlib bölgelerinde yaşayanlar için "Suriye'ye acil un" kampanyası başlatıldı.

İDKA Başkanı Abdurrazzak İldiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de halkın ekmek bulmakta zorluk çektiğini söyledi.

Hava saldırıları nedeniyle bölgeye ulaşımın zor olduğuna dikkati çeken İldiz, "Var olan unlar ayakta kalabilen fırınlarda kısıtlı imkanlarla hazırlandığı için oldukça pahalı satılıyor. Bu yüzden Halep, Hama, Humus ve İdlib bölgelerine acil un desteği yapılması gerekiyor" dedi.

Savaşın 5 yıldır masum sivillerin hayatını kararttığını anımsatan İldiz, "En azından şu an bölgedeki insanların en temel ihtiyaçlarını karşılamak gerekiyor. Birçok yer halen saldırılara maruz kaldığı için yardımlar güçlükle gidiyor. Biz dernek olarak 'Suriye'ye acil un' yardım kampanyası başlattık. İlerleyen günlerde Suriye'nin bazı bölgelerine sevkiyatımız olacak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  HATAY

  ,

  Hava

  ,

  ekmek