Kırıkhan "Çok Amaçlı Sosyal Tesisi" temeli törenle atıldı

Kırıkhan "Çok Amaçlı Sosyal Tesisi" temeli törenle atıldı
Kırıkhan "Çok Amaçlı Sosyal Tesisi" temeli törenle atıldı
HATAY (AA) - Kırıkhan Belediyesi tarafından yaptırılacak olan "Çok Amaçlı Sosyal Tesisinin"  temeli düzenlenen törenle atıldı.Belediye Başkanı Ayhan...

HATAY (AA) - Kırıkhan Belediyesi tarafından yaptırılacak olan "Çok Amaçlı Sosyal Tesisinin"  temeli düzenlenen törenle atıldı.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz,borçlu bir belediye olduklarını ancak borçların bir kısmını ötelediklerini, bir kısmının da ödemesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kırıkhan'da eksiklikleri hissedilenlerin yapımı için çaba gösterdiklerini ifade eden Yavuz, ''İlçemizde eksikliği hissedilen Kültür Merkezi 'nin projesi tamamlandı. Bakanlıktan da ödeneği ayrıldı. Kırıkhan'da Sağlık Meslek Yüksek Okulu yapılması için çalışmalar sürüyor. 400 kişilik üniversite öğrenci yurduyla ilgili arsa tahsisimiz bitti. Üniversite yönünden hayallerimiz çok büyüktür. Kırıkhan bir üniversite kenti olacaktır'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kırıkhan Çok Amaçlı Sosyal Tesisi'nin temeli atıldı.

650 metrekare alan üzerine 3 katlı inşa edilecek tesiste, 100 kişilik 2 sinema salonu ve kafeteryalar bulunacak.

Törene, AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bıyık, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.