Muhtarların ''19 Ekim'' umudu

Muhtarların ''19 Ekim'' umudu
Muhtarların ''19 Ekim'' umudu
HATAY (AA) - Türkiye nin en genç muhtarları arasında bulunan Dörtyol ilçesi Özerli Mahallesi Muhtarı Muhlis Aslan (26), İçişleri Bakanı Selami...

HATAY (AA) - Türkiye nin en genç muhtarları arasında bulunan Dörtyol ilçesi Özerli Mahallesi Muhtarı Muhlis Aslan (26), İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak ilan edeceğiz" açıklamasının önemli bir karar olduğunu belirtti.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada 5 Ekim tarihinde Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan İçişleri Bakanı Altınoku'n muhtarlara vermiş olduğu müjdenin muhtarların gönlünü aldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'nın muhtarlarla yaptığı toplantıların muhtarlar açısından da önemli olduğunun altını çizen Aslan, ''İçişleri bakanımızın 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edileceğini müjdelemesi biz muhtarlar tarafından sevinçle karşılanmıştır. Belki uygulama bu yıla yetişmeye bilir. Ancak önümüzdeki yıla yetişeceğini umuyoruz. Muhtarlık teşkilatı 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. 2. Mahmut zamanından itibaren devam eden bir teşkilattır. Bugün 50 bine yaklaşan muhtar sayımız var. 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesi bizleri de sevindirir''

Aslan, Türkiye'nin en genç muhtarları arasında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.