"PYD, PKK, DAEŞ ve Esed kardeşçe yaşıyor"

"PYD, PKK, DAEŞ ve Esed kardeşçe yaşıyor"
"PYD, PKK, DAEŞ ve Esed kardeşçe yaşıyor"
- Bayırbucak Türkmen bölgesi komutanlarından Albay Fadıl: - "PYD'ye verilecek silah, PKK'ya, DAEŞ'e ya da Esed rejimine verilmiş gibi olur. Çünkü istedikleri zaman, birbirlerine yardım ediyorlar" - "ABD ve Rusya gibi iki büyük devletin yanı sıra 12 koalisyon ülkesi DAEŞ ile sözde mücadele ediyor ve bu kadar büyük güçler, DAEŞ'i yenemiyor. Bu yalana kimse inanmaz"

HATAY (AA) - ERDAL TÜRKOĞLU - Bayırbucak Türkmen bölgesi komutanlarından Albay Abu Fadıl, "PYD'ye verilecek silah, PKK 'ya, DAEŞ'e ya da Esed rejimine verilmiş gibi olur. Çünkü istedikleri zaman , birbirlerine yardım ediyorlar" dedi. 

Albay Fadıl (Ahmet Arnavut), AA muhabirine yaptığı açıklamada, PYD'ye Kobani'deki çatışmalarda DAEŞ için yapılan silah yardımlarının DAEŞ'e karşı kullanılmadığını söyledi.

PYD'nin bu silahlarla muhaliflere saldırdığını ifade eden Fadıl, "PYD, bölgede Kürtlerin kurduğu, İslami Kürt Cephesi ve Selahaddin Grubu'na karşı kullandı. Onlara saldırdılar. Bunlar, PYD ve PKK'ya karşı olduğundan onları bölgelerinde istemediler. 107 yerleşim yerinden Kürt, Arap ve Türkmenleri de kovarak, yerlerine, PYD yandaşlarının yanı sıra İran ve Irak Kürtlerini de yerleştirdiler" ifadelerini kullandı. 

Suriye'de bazı ülkelerin planları olduğunu ve bunu 5 yıldır uygulamaya çalıştıklarını vurgulayan Fadıl, şu an ülkedeki şehirlerin, parça parça bölündüğünü ve paylaşıldığını kaydetti.

- "PYD, PKK, DAEŞ ve Esed bölgede kardeşçe yaşıyor"

Bölgede kurulacak Alevi ve Kürt devleti için tüm güçlerin Suriye'ye müdahale ettiğini savunan Fadıl, şöyle devam etti:

"Alevi ve Kürtler dışında geriye kalanlar, kimsenin umurunda değil. Nasıl o gün, PYD'ye atılan silahlar, DAEŞ için kullanılmadıysa, bugün de PYD'ye verilecek silah, PKK'ya, DAEŞ'e ya da Esed rejimine verilmiş gibi olur. Çünkü istedikleri zaman, birbirlerine yardım ediyorlar. Bu silahlar hepsine gidebilir demektir. Çünkü, her ne kadar düşman gözükseler de içeride aynı gruplar. Hatta kardeşler. Bunun kanıtı açık. Bugün Hama'da muhaliflerin elindeki iki köyü Esed ve Rusya vurdu, DAEŞ gelip yerleşti. PYD, silah sıkmadan Esed'den toprak alıyor. DAEŞ'le anlaşmalar sağlıyor. Yani, bölgedeki tek düşman muhalifler. PYD, PKK, DAEŞ ve Esed bölgede kardeşçe yaşıyor."

- DAEŞ ile mücadele

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ve Rusya'nın DAEŞ ile mücadele kapsamında Suriye'ye müdahale ettiğine değinen Fadıl, bu saldırıların göstermelik olduğunu, bunun DAEŞ'e hiçbir zarar vermediğini söyledi. 

Fadıl, "ABD ve Rusya gibi iki büyük devletin yanı sıra 12 koalisyon ülkesi DAEŞ'le sözde mücadele ediyor ve bu kadar büyük güçler, DAEŞ'i yenemiyor. Bu yalana kimse inanmaz. Bizi, dünyaya güldürmek için yapılan bir oyun bu" dedi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Alevi

  ,

  PKK

  ,

  Irak

  ,

  İran

  ,

  Rusya

  ,

  Suriye

  ,

  HATAY

  ,

  pyd

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  koalisyon

  ,

  Arnavut

  ,

  zaman

  ,

  silah

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı