Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, belediye tarafından ev ve işyelerine bayrak dağıtıldı - Antakya ilçesinde bir grup yürüyüş yaptı

HATAY (AA) - Hatay'da Reyhanlı Belediyesi tarafından, ev ve yelerine asılmak üzere bin adet Türk bayrağı dağıtıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, yaptığı açıklamada, ülkenin karanlık bir süreçten geçtiğini, büyüyen, gelişen bir Türkiye 'den rahatsız olan mihrakların bu vatanın evlatlarını hedef alarak birlik ve beraberliğe kast etmek istediğini kaydetti.

Ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen şehit haberlerini derin bir üzüntüyle öğrendiklerini ifade eden Şanverdi, güvenlik güçlerine yapılan menfur saldırıyı kınadığını belirtti.

İçinde bulunulan zor günlerde tek ihtiyacın birlik ve beraberlik olduğunu kaydeden Şanverdi, şöyle devam etti:

''Terör, Türkiye'de yaşayan herkesin ortak sorunudur. Bu sorunu kimse görmezden gelemez ve 'Bana ne' diyemez. Ayrım yapmaksızın tüm halkımızı bayrak asma kampanyamıza katılmaya davet ediyorum. Bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımız, Türk'üyle, Kürd'üyle bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi bir çatı altına toplayan ortak paydamızdır. Teröre karşı dik duruşumuzu göstermek için birlik ve beraberlikten başka bir çözüm noktamızın olmadığını düşünüyorum. Milletimizi infiale sevk eden bu süreçte birçok civanımızın şehit olmasına sebep olan hain saldırıları sadece kınamak yetmiyor. Somut adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizler bir bütün olarak, terörü yapanı, destekleyeni ve üzerinden siyaset yapanları lanetliyoruz. Teröre karşı tavrımızı somut bir şekilde göstermek üzere vatandaşlarımızı bayrak asmaya davet ediyorum.''

Öte yandan, Antakya ilçesindeki Vali Ürgen Parkı'nda toplanan bir grup öğrenci, ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atarak Antakya Şehitliği'ne kadar yürüdü.

Burada İstiklal Marşı'nı okuyan öğrenciler, şehitler için dualar etti.