Terörle mücadelede başarılı personele ödül

Terörle mücadelede başarılı personele ödül
Terörle mücadelede başarılı personele ödül
- Hatay Valisi Ercan Topaca, bölücü terör örgütüyle mücadelede gösterdikleri üstün başarı nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı personelini başarı belgesiyle ödüllendirdi - Topaca: " Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de zamanın güçlü devletlerine karşı zaferler kazanan milletimiz, 3-5 çapulcunun da hakkından kısa sürede gelecektir"

HATAY (AA) - Hatay Valisi Ercan Topaca, halkın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden görev yapan İl Jandarma Komutanlığı personelini, bölücü terör örgütüyle mücadelede gösterdikleri üstün başarı dolayısıyla başarı belgesiyle ödüllendirdi.

Valilik internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Vali Topaca, Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, kentin güvenliği için gösterdikleri cansiparane mücadeleden dolayı güvenlik güçlerine müteşekkir olduklarını belirtti.

Güvenlik güçlerinin fedakarca görev yaptığını vurgulayan Topaca, şöyle devam etti:

"Sizler çatışmanın yaşandığı o gün, sıcak temas kuracağınızı hissettiğinizi söylediniz. İşte bu Türk askerinin yüksek iman gücünün, yaptığı işi ne kadar yürekten, hissederek yaptığının göstergesidir. Hiçbir millette böyle evlatların, böyle bir imanın örneğini göremezsiniz. Sizler vatan sevgisi gibi en ulvi değer uğrunda gösterdiğiniz üstün fedakarlık ve gayretlerinizle aziz milletimizin göz bebeğisiniz. Her türlü takdirin üzerinde olan görev aşkınızın karşılığını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu vesileyle herkesin bilmesini isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti terörle mücadelenin üstesinden gelmeye muktedirdir. Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de zamanın güçlü devletlerine karşı zaferler kazanan milletimiz, 3-5 çapulcunun da hakkından kısa sürede gelecektir. Gerektiğinde aynısını bizlerin de yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Allah'ın izniyle bu terör belasından da kurtulacağız. Her biriniz bizim için değerlisiniz ve hepimiz başarınız için duacıyız.''

Topaca, konuşmasının ardından başarı belgelerini sahiplerine verdi.

Törende, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, 121. Jandarma Er Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Vali Yardımcısı Volkan Köksal, 2. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Mehmet Ali Tuna, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras ve İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kurmay Yarbay Erdinç Balkan da hazır bulundu.