Yardımeli Derneği'nden Türk ve Suriyeli yetimlere bayramlık

Yardımeli Derneği'nden Türk ve Suriyeli yetimlere bayramlık
Yardımeli Derneği'nden Türk ve Suriyeli yetimlere bayramlık
HATAY (AA) - Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Hatay'daki Türk ve Suriyeli 500 yetim çocuğa giysi ve ayakkabı hediye etti.Derneğin il...

HATAY (AA) - Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Hatay'daki Türk ve Suriyeli 500 yetim çocuğa giysi ve ayakkabı hediye etti.

Derneğin il temsilcisi Eyüp Yıkılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  ramazan faaliyetlerine "gün, yardımlaşma ve kardeşlik günü" sloganıyla başladıklarını bu kapsamda yurtiçi ile yurtdışında on binlerce ihtiyaç sahibine ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Genel merkezlerinin ramazanda Türkiye 'nin 81 ilinin yanı sıra 11 ülkedeki yetimleri bayramlıkla sevindirmeye devam ettiğini vurgulayan Yıkılmaz, şöyle konuştu:

''Ramazanın son haftasında bağışçılarımızın aldığı hediyeleri 500 Türk ve Suriyeli yetim çocuğumuza vermenin sevincini yaşamaktayız. Yetimlerimizin onurları ve umutları kırılmadan anneleriyle giyim mağazasına bir müşteri gibi gelerek kıyafetlerini almalarını ve bayrama sevinç içerisinde girmelerini sağlamaktayız. Ramazanda bayramlık elbisesi olmayan, bayram sevincini yaşayamayan tüm yetim, mazlum çocuklarımızın yanında yer aldığımızın, sevinçlerini paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz.''

Yıkılmaz, arife günü de Reyhanlı ilçesinde Suriyeli çocuklar için açtıkları 5 okulda eğitim gören yaklaşık 400 yetime de giysi ve ayakkabı hediye edeceklerini sözlerine ekledi.