Yayladağı Cezaevi'nde yangın tatbikatı

Yayladağı Cezaevi'nde yangın tatbikatı
Yayladağı Cezaevi'nde yangın tatbikatı
HATAY (AA) -  Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki kapalı cezaevinde yangın tatbikatı yapıldı.Cezaevinde yaşanabilecek yangın olayına hazırlık amacıyla...

HATAY (AA) -  Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki kapalı cezaevinde yangın tatbikatı yapıldı.

Cezaevinde yaşanabilecek yangın olayına hazırlık amacıyla düzenlenen tatbikata, ilk olarak itfaiye, ambulans ve TEDAŞ görevlilerine haber verildi. Cezaevine gelen jandarma ekipleri de hapishane etrafında kaçışları engellemek için geniş güvenlik önlemi aldı.

TEDAŞ görevlilerinin cezaevindeki elektriği kesmesiyle, askerler cezaevinde bulunan mahkumları dışarı çıkarmak için içeriye giriş yaptı. Koğuşlardaki mahkumlar elleri kelepçelenerek hızlı bir şekilde dışarı çıkarıldı. Olaylar esnasında çıkan yangına da itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangında zarar gören bir mahkum ambulansla asker kontrolünde hastaneye kaldırıldı.

Yayladağı Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Kaymak, yaptığı açıklamada, personeli bilinçlendirmek amacıyla her yıl bu tatbikatı yaptıklarını belirtti.

Tatbikatın çok faydalı geçtiğini ifade eden Kaymak, bu tür olaylarda başarılı olabilmek için görevlilere deneyim kazandırmanın önemli olduğunu kaydetti.

Cezaevi personelinin katıldığı tatbikatta, söndürme çalışmaları, acil müdahale yöntemleri ve rehinelerin firar etme ihtimaline karşı alınacak önlemler uygulamalı olarak anlatıldı.