12 Eylül günü ne yaptınız?

12 Eylül günü ne yaptınız?
12 Eylül günü ne yaptınız?

Bu,  yazısı bulunan Kaan Sezyum’la alakası olmayan halka açık bir duyurudur, bir kolektif çalışma için çağrıdır.
Bildiğiniz gibi bu yılın 12 Eylül’ünde vakanın tam 30. senesini idrak etmiş olacağız. Bu rakamdan hareketle Heyamola Yayınları herkese bir davette bulunuyor. “12 Eylül sabahı, Türk halkı için tarihi bir milattır.
O sabahtan çoğunlukla dost sohbetlerinde, konuyla ilgili hafıza tazeleme ihtiyacı hissedildiğinde veya 12 Eylül öncesi ve sonrası politik tartışmalarda nirengi olarak söz edilir” diye başlayan yayınevi ekibinin cevaplanmasını istediği sorular şunlar: 12 Eylül 1980 sabahı nerede, nasıl uyandınız? O gün neler yaptınız, başınıza neler geldi? Neler düşündünüz?
‘Oh be... Sonunda...’ diyenlerden de olabilirsiniz, ‘Ah...’ diyerek tam da bu darbeden canı yananlardan da... İlk şart, o güne dair anlamı bir hatıra biriktirmenin sınırı olarak gördükleri, 40 yaş ve üzerinde olmak... Yazdıklarınızın bir A4 sayfasından da uzun olmaması gerekli. Çok çeşitli fikir ve kesimlerden insanların hatıralarından derlenecek kitabın editörlüğünü Ömer Asan yapıyor. Temel dert, darbenin insan ruhlarında nasıl izler bıraktığını deşifre edebilmek.
Daha detaylı bilgi için heyamola@heyamola.net
ve 0216 371 17 37 ulaşım yöntemlerini deneyebilirsiniz. Facebook’ta da ‘12 Eylül Sabahı’ isimli bir grup mevcut. Derlenen kitap tam da o gün piyasada olacak. Bilginize, ilginize...