12 yaşında, Einstein ve Hawking'i geride bıraktı!

12 yaşında, Einstein ve Hawking'i geride bıraktı!
12 yaşında, Einstein ve Hawking'i geride bıraktı!
IQ rekoru bir ay arayla ikinci kez yine 12 yaşındaki bir İngiliz kız tarafından kırıldı. Lydia Sebastian testte 162 tam puan aldı

RADİKAL - Ağustos ayında İngiltere 'nin Essex bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki Nicole Barr'ın IQ testinde en yüksek skor olan 162 puanı almasının ardından, yine Essex'te yaşayan 12 yaşındaki Lydia Sebastian aynı testten 162 puan aldı. Albert Einstein ve Stephen Hawking gibi yakın tarihin en zeki kişilerinden daha fazla puan alan Sebastian, böylece dünyanın en büyük zeki insanlar topluluğu Mensa'nın "Cattell 3 B" testine girenler arasında en yüksek puanı tutturan yüzde 1'lik dilime girdi. 

'BANA KOLAY GELDİ' 

Bu yıl yaz tatili boyunca anne ve babasına teste girmek istediğini söylediğini anlatan Sebastian, "Önce heyecanlandım ama başladıktan hemen sonra tahmin ettiğimden daha kolay olduğunu anlayıp rahatladım. Yapabileceğimin en iyisini yaptım" dedi. Ortalama insan zekası Mensa'nın IQ testinde 100 puan civarında. IQ testinden 150'nin üstünde puan alanlar ise süper-deha olarak tanımlanıyor. ( Sabah )


  http://www.radikal.com.tr/142852414285241

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu testi almaya cesaret edebilecek kaç politikacı çıkar? - ahzap

  Erdoğan dahil tüm politikacıları bu test den geçirip 85 ve altında alanlara yapabilecekleri ve de daha az zarar verecekleri işler bulmak üzere evlerine yollamalı, desek!Bu testi almaya cesaret edebilecek kaç politikacı çıkar?