127.5 milyon avroluk ikramiye lotoda Avrupa rekoru...

127.5 milyon avroluk ikramiye lotoda Avrupa rekoru...
127.5 milyon avroluk ikramiye lotoda Avrupa rekoru...

SuperEnalotto?da 81 haftadır 6 numarayı bilen çıkmıyor.

ROMA - İtalya’da süper lotodaki ikramiyenin önceki gece de devretmesinin ardından ikramiye miktarı 127 milyon 500 bin avroya (Yaklaşık 268.5 milyon TL) yükseldi. Büyük ikramiyenin 81. çekilişte de devretmesiyle ulaştığı bu rakamla, Avrupa rekoru da kırılmış oluyor.
İtalya’da süper lotoda (SuperEnalotto) 81 çekilişten beri hiçbir oyuncunun altıyı tutturamaması, büyük ikramiyenin bu miktara yükselmesine neden oldu. Bu sayede Avrupa’da şans oyunlarındaki en büyük ikramiye İtalya’da dağıtılacak.
Büyük ikramiye rekoru daha önce İspanya’daydı. Bu yıl 8 Mayıs’ta yapılan çekilişte bir İspanyol katılımcı, süper lotodan (Euromillions) 126 milyon avro kazanmıştı. İtalya’da süper lotoda bugüne dek en yüksek ikramiye Ekim 2008’de verilmişti. İkramiyenin haftalarca devretmesinin ardından 77. çekilişte Katanya’daki bir katılımcı tam 100 milyon avro kazanmıştı. 

Katılabilirsiniz
İtalya’da 31 Ocak 2009’dan bu yana hiçbir katılımcının 6’yı tutturamadığı süper lotoda çekilişler, salı, çarşamba ve cumartesi günleri olmak üzere haftada üç kez yapılıyor. Online olarak da oynanabilen İtalyan lotosuna katılmak için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor.
İtalyan vatandaşı olmak, çekilişe katılmak için gereken şartlar arasında olmadığından Türkiye’den de katılmak mümkün. (aa, Yaşam Servisi)