'13 Düet'in lansmanı 17 Nisan'da

'13 Düet'in lansmanı 17 Nisan'da
'13 Düet'in lansmanı 17 Nisan'da
Nilüfer'in '13 Düet' albümünün lansman konserinden elde edilecek gelirin tamamı Hürriyet Aile İçi Şiddete Son! Acil Yardım Hattı'na aktarılmak üzere Aralık Derneği'ne bağışlanacak.

Nilüfer şarkılarının rock müzisyenleri tarafından düzenlenip, Nilüfer ve rock müzisyenleri ile birlikte seslendirdiği ikinci albüm olan "Nilüfer 13 Düet" albümünün lansman konseri, 17 Nisan Çarşamba akşamı saat 21.00'de İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Bulutsuzluk Özlemi, Çilekeş, Emre Aydın, Feridun Düzağaç, Gece , Gripin, Kargo, Model, Mor ve Ötesi, Pinhâni, Zakkum da Nilüfer’le birlikte sahneye çıkacak. Nilüfer’in, "Nilüfer 12 Düet" albümünün devamı niteliğindeki "Nilüfer 13 Düet" albümünün lansman konserinden elde edilecek gelirin tamamı şiddet mağdurlarına 7 gün 24 saat destek veren Hürriyet Aile İçi Şiddete Son! Acil Yardım Hattı’na aktarılmak üzere Aralık Derneği’ne bağışlanacak.

 

'13 DÜET’TE KİMLER NE SÖYLEDİ:
Alper Erinç'in süpervizörlüğünü yaptığı, fotoğraflarını Mehmet Turgut’un çektiği albümde şarkıların çoğunu gruplar kendileri düzenledi. Feridun Düzağaç için Cengiz Köroğlu, Emre Aydın için Mustafa Ceceli düzenleme yaptı. Nilüfer albümde Gripin’le “Hatıralar Hayal Oldu”, Gece ile “Başıma Gelenler”, Emre Aydın’la “Son Perde”, Bulutsuzluk Özlemi ile “Her Yerde Kar Var”, Feridun Düzağaç ile “Kavak Yelleri”, Kargo ile “Yaşamak Ne Güzel Şey”, Mor ve Ötesi’yle “Dokun Bana”, Vega ile “Ta Uzak Yollardan”, Model’le “Şov Yapma”, Manga ile “Eğrisi Doğrusu”, Zakkum’la “Agora Meyhanesi”, Pinhâni ile “ Dünya Dönüyor” ve Çilekeş’le “Değişir Dünya” adlı şarkılarını seslendirdi.AİLE İÇİ ŞİDDET ACİL YARDIM HATTI: 0212 656 96 96 ve 0549 656 96 96
Hürriyet Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası kapsamında 2007 yılından bu yana 7/24 açık olan Acil Yardım Hattı’na, bugüne kadar 35 bine yakın çağrı geldi. Yaklaşık 15 bin şiddet mağduruna psikolojik, hukuksal destek veren Acil Yardım Hattı, emniyet güçleriyle işbirliği yaparak 1500 hayati tehlike içindeki mağdurun da güvenli bir yere yerleştirilmesini sağladı. Acil Yardım Hattı’nı Türkiye ’nin her şehrinden ve 14 farklı ülkeden şiddet mağdurları arıyor.