13 yaşında baba, 15 yaşında anne oldular

13 yaşında baba, 15 yaşında anne oldular
13 yaşında baba, 15 yaşında anne oldular

Alfie ve Chantelle, durumu fark edince hem şaşırmış hem üzülmüşler ama kürtajı düşünmemişler.

ANKARA - İngiltere’de 13 yaşındaki bir erkek çocuğu baba oldu. İngiliz The Sun gazetesine konuşan çocuk-baba Alfie Patten, kendisinden iki yaş büyük kız arkadaşı Chantelle Steadman’ın hamile olduğunu öğrendiklerinde hem şaşırdıklarını, hem de üzüldüklerini, ancak kürtaj yaptırmamaya karar verdiklerini söylüyor. “Bebek sahibi olmanın iyi olacağını düşündüm. Bunu nasıl karşılayacağımızıysa hiç düşünmedim. Cep harçlığım bile yok. Babam bana bazen 10 sterlin verir” diyen Patten, babalığın nasıl şey olacağını bilmediğini, bebeğin bakımını üstleneceğini belirtiyor.
Alfie’nin babası 45 yaşındaki Dennis Patten ise oğlunun durumun anormalliğini idrak edemediğini, bir bebek sahibi olmakla ilgili olarak tek bildiği şeyin anne ve babasının kendisine yardım edeceği olduğunu söylüyor. Küçük anne de hamile olduğunu öğrendiğinde ağlamaya başladığını anlatarak, “Hamileliği öğrendiğinizde tek düşündüğünüz ailenizin sizi öldüreceği oluyor” diyor.
Şimdilik Chantelle’in evinde bir odayı paylaşmalarına izin verilen çift, durumu hamileliğin 12. haftasında fark etmiş ve altı hafta boyunca gebeliği ailelerinden gizlemişler. (aa)