13 yaşındaki 'çaylak' moda dünyasının son ikonu oldu

13 yaşındaki 'çaylak' moda dünyasının son ikonu oldu
13 yaşındaki 'çaylak' moda dünyasının son ikonu oldu
Akranları okulda derslerle uğraşırken, 13 yaşındaki Tavi, zamanını davetli olduğu New York Moda Haftası'nda geçiriyor.

 

LONDRA - 13 yaşındaki Tavi Gevinson açtığı blogla moda sektörünün yeni sevgilisi haline geldi. Akranları okulda matematik, fizik, kimyayla uğraşırken, 13 yaşındaki blog yazarı zamanını davetli olduğu New York Moda Haftası’nda geçiriyor. Onu ünlü eden moda blogunun ismiyse ‘Stil Çaylağı’ (Style Rookie).
Moda dünyasının en küçük uzmanı, tasarımcılarca internette keşfedildikten sonra birçok dergiye de konu oldu. Son olaraksa ünlü İngiliz moda dergisi ‘Pop’un kapağında yer alıyor. Derginin editörü Dasha Zhukova, Pop dergisi için Tavi Gevinson’la geniş bir söyleşi yaparken ona bir iş teklifinde de bulundu. Modacıların küçük gözdesi, artık derginin internet blogu için de yazacak.

 


İnternette 4 milyon takipçisi var

 

13 yaşındaki minik modacının ünü, iki yıl önce blog yazmaya yeni başladığında bile ayda 1.5 milyon kişi tarafından ziyaret edilince uluslararası alana hızlıca yayıldı. Modayla ilgilenen herkesin merakla takip ettiği Tavi’nin blogunda, kapsamlı defile analizlerinden ikinci el kıyafetlerle çekilmiş moda fotoğraflarına kadar modaya dair çok şey bulmak mümkün. ‘Stil Çaylağı’nın bugün internette 4 milyon takipçisi bulunuyor. (The Daily Mail)