14 Şubat'ı şenlendiren keşif: Âşıklar Adası

14 Şubat'ı şenlendiren keşif: Âşıklar Adası
14 Şubat'ı şenlendiren keşif: Âşıklar Adası

Hırvatistan açıklarındaki adanın kalbe benzediğini, sahipleri önceden de biliyordu. Ama bu durum Google Earth?teki görüntüye yansıyınca talep patladı.

LONDRA - Sevgililer Günü arifesinde bu keşif âşıkları mest etti: Adriyatik Denizi’nde yer alan kalp şeklindeki ada, dünyanın dört bir yanından çiftlerin ilgisine mazhar oldu. Popüler turistik destinasyonlardan Hırvatistan açıklarındaki adanın kalbe yakın bir şekli olduğunu, sahipleri önceden de biliyordu. Ama adanın neredeyse bire bir kalp şeklinde olduğu gerçeği, Google Earth’teki görüntüsüyle ortaya çıktı.
İsmi kısa bir süre öncesine dek ‘Galesnjak’ olan çöl ada, artık ‘Âşıklar Adası’ olarak anılıyor. İçinde kimsenin yaşamadığı ada, sahiplerine göre, âşıklara gerçek anlamda ‘baş başa’ kalma fırsatı sunmasıyla da ideal... Adanın sahiplerinden Vlado Juresko, “Bize göre dünyada en mükemmel kalp şekline sahip ada bu. Şimdi Google Earth aracılığıyla bu durumu herkes fark etti ve gelmek istiyorlar” diyor, ancak atladığı bir şey var. Potansiyel turistlerin nerede kalacağı, su ve gıda ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları bir muamma...
Ayrıca Hırvatistan’daki hava sıcaklığının dün 14 derece olduğu göz önüne alınırsa, gelecek ziyaretçilerin en azından şu aralar deniz, kum, güneş keyfi yapamayacağı da ortaya çıkıyor. Âşıklar Adası, Zadar Kanal bölgesinde konumlanıyor. (The Daily Mail)