16 Türk devletinin askerleri bu kez Aliyev'i karşıladı

16 Türk devletinin askerleri bu kez Aliyev'i karşıladı
16 Türk devletinin askerleri bu kez Aliyev'i karşıladı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in karşılama töreninde, 16 Türk devletinin askerleri bu kez dışarıda yerlerini aldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in karşılama töreninde, 16 Türk devletinin askerleri bu kez dışarıda yerlerini aldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın daveti üzerine Türkiye 'ye geldi.

ECDAT BAHÇEYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen karşılama töreninde Türkiye'nin günlerdir tartıştığı Muhafız Alayı'na mensup 16 Türk askeri de hazır bulundu. Karşılama töreni bu kez dışarda yapıldı.

16 Türk devletinin askerleri Aliyev'i böyle karşıladıGeçtiğimiz günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı karşılama töreninde bir ilk yaşanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mahmud Abbas 16 Türk devletini temsil eden askerlerin bulunduğu merdivenin önünde el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi. Bu fotoğraf Türkiye'nin gündemine damga vurmuştu. (Hurriyet.com.tr)


  http://www.radikal.com.tr/127268512726853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ..... - amaurot

  Cesur Yeni Dünya Aldous Huxley'in romanı ironik bir ütopya; insanlık sağlıklı, teknolojik açıdan gelişmiş, savaşlar ve yoksulluk yok edilmiştir; tüm ırkların eşit olduğu ve herkesin mutlak olarak mutlu olduğu bir dünya anlatılır. dindar nesil idealini, okullarda osmanlıca dayatmasını, alkollü içki tüketenlere kem bakışları sıraladığınız da ortaya çıkan, maalesef size bırakın ilerisini demokrasiyi bile ihsas etmemekte, Saray'daki alayişli bu törenler de zaten geleneksel bir imaj verememekte... zamanla cülus törenlerini, torunların sünnet alayını, cuma selamlıklarını da görürsek şaşırmayız artık. Zaten kimse şaşırmasın diye, kimsenin hatrı kalmasın diye 16 Türk Devleti simgesel de olsa Yeni Türkiye'nin yepyeni sarayının avlusunda arz-ı endam etmekte! Bizler 26 yy 'da Türkiye nasıl bir ülke olacak diye beyin zortlatması yaşayaduralım, gidişat 16.yy'dan bile daha geriye işaret etmekte! Hayırlara vesile!

  ülkemiz çok komik - hamzaakyol

  Türklerde çok gelişmiş bir mizah duygusu olduğunu okumuştum. gerçi ben bu yorumu 20 sene önce okumuştum. ancak yorumu yapan, bu günleri o zamandan görmüş de öyle yorum yapmış anlaşılan. yani çok gelişmiş mizah anlayışımızın yanında geleceği gören yorumcularımızla da gurur duyabiliriz.

  Gözüm hep bornozluyu aradı - mamoste marûf

  Sıcacık bir banyo keyfini hatırlatan o bornozlu ecdadı niye en önde göremiyoruz? Bir de dün merdivende muzipçe gülen kırmızılı vardı; ülkesini çıkaramadım... Parallel miydi ne!