2.10 metrelik Türk gencin İngiltere'deki ehliyet çilesi

2.10 metrelik Türk gencin İngiltere'deki ehliyet çilesi
2.10 metrelik Türk gencin İngiltere'deki ehliyet çilesi

29 yaşındaki Ümit Tuncel?in ehliyet alabilmesine en büyük engel, 50 numara olan ayakları. Tuncel büyük ayakları yüzünden hep yanlış pedala bastığını söylüyor.

LONDRA - İngiltere’de yaşayan 2.10 m. boyundaki Türk genci Ümit Tuncel bir süredir ehliyet alabilmek için uğraşıyor ama boyunun uzunluğu yüzünden bir türlü başarılı olamıyor. Şu sıralar şansını bir de British School of Motoring’e (İngiliz Sürücülük Okulu-BSM) giderek deneyen Tuncel, The Daily Mail gazetesine, “Birkaç senedir ehliyet almaya çalışıyorum ama bana yardımcı olacak doğru kurs ya da eğitmeni bir türlü bulamadım” diye anlatıyor.
29 yaşındaki Tuncel’in ehliyet alabilmesine en büyük engel, boyuna orantılı olarak, normalden büyük ayakları. Her seferinde ayaklarının büyüklüğü yüzünden (50 numara) yanlış pedala bastığını söylüyor Tuncel. Şimdiyse kendinden hayli küçük Fiat 500 Cinquecento modeliyle pratik yapıyor. Tuncel, “Kullandığım araç benim için biraz küçük olabilir ama artık işler kolaylaştı gibi görünüyor” diye konuşuyor.

Aracın tavanı beline geliyor
Sürücülük eğitmeni Mubasar Ali ise kullandıkları aracın tavanı, öğrencisinin beliyle aynı hizada olsa da Tuncel’in başarılı olacağından emin. Ali, “Ümit rahat, kendinden emin bir sürücü. Sekiz yıldır sürücülük eğitimi veriyorum ve hiç bu kadar uzun öğrencim olmamıştı. Ama boyu problem değil. Biz araba kullanırkenki yanlış alışkanlıklarını düzeltmeye çalışıyoruz. Bu kez sınavı geçeceğinden eminim” diyor. (The Daily Mail)