2 penaltı bir kırmızı kart itirazı!

2 penaltı bir kırmızı kart itirazı!
2 penaltı bir kırmızı kart itirazı!
Fenerbahçe-Trabzonspor maçında ilk yarının tek tartışmalı pozisyonu 33. dakikada yaşandı. İkinci yarıda da Diego'nun yerde kalmasına Fenerbahçeli futbolcular penaltı istedi, Bülent Yıldırım 'devam' dedi.

Fenerbahçe -Trabzonspor maçında tartışmalı pozisyonlar yaşandı. Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, bu pozisyonları Hürriyet ’e yorumladı:

EMENIKE-ÖZER MÜCADELESİ
33. dakikada Emenike ile Özer'in bordo mavili ceza sahasındaki ikili mücadelesinde Emenike yerde kaldı. Fenerbahçeliler bu pozisyonda penaltı bekledi:
ÇULCU DEVAM KARARI DOĞRU

EGEMEN-AYKUT GERGİNLİĞİ
52. dakikada Trabzonspor ceza alanı içinde topun oyunda olmadığı bir anda iki takım oyuncuları arasında gerginlik yaşandı. Bordo mavililer bu pozisyonda Egemen'in kırmızı kart görmesi gerektiğini iddia etti.

Mustafa Çulcu: "Egemen’in Aykut’a attığı tokat kırmızı kart gerektirir. Aykut’un ne yaptığı tam olarak ekrana gelmese de tahrik ya da temas varsa Aykut’a sarı, Egemen’e kırmızı verilmeli."


DIEGO'YA YAPILAN HAREKET PENALTI MI?57. dakikada Fenerbahçeli Diego ile Medjani'nin Trabzonspor ceza sahası içindeki ikili mücadelesinde sarı lacivertli oyuncu yerde kaldı. Fenerbahçeliler penaltı bekledi, ancak hakem devam dedi.

Çulcu: "Diego’nun yerde kaldığı pozisyonu penaltı değil. Diego kendini çok kolay bıraktı yere. Medjani'nin temasını alır almaz, Diego kendini yere bıraktı. Hakemin devam kararı doğru."Kadıköy'de Erkan Zengin tepkisi