20 yıllık TCDD çalışanı İbrahim Çivici'ye makinistlerden sürpriz

20 yıllık TCDD çalışanı İbrahim Çivici'ye makinistlerden sürpriz
20 yıllık TCDD çalışanı İbrahim Çivici'ye makinistlerden sürpriz
Aydın'daki Sultanhisar-Nazilli demiryolu hattında çalışan İbrahim Çivici'ye, makinistlerden bir sürpriz yapıldı. Yanından geçen makinistlerin selam vermemelerine gönül koyması ile tanınan Çivici'ye, Nazilli-Söke seferi yapan bir yolcu treninin makinisti, treni durdurup selam verdi.

Dört mevsim, işi gereği sırtında çantası, elinde kontrol anahtarı günde 15, haftada 75 kilometre yürüyüp rayların ve yolcuların can güvenliğini sağlayan İbrahim Çivici, Devlet Demiryolları'nda çalışan toplam 59 yol bekçisinden biri…

Al Jazeera Türk’in hazırladığı haberde bazı makinistlerin yanından geçerken selam vermediği dile getirip ‘İçimde bir eziklik hissediyorum’ diyen Çivici’nin konuşmaları Türkiye’yi derinden etkiledi. Sosyal medyada kullanıcıları da makinistlere sitem etti.

TRENİ DURDURUP YOL BEKÇİSİNE SELAM VERDİ

Yol bekçisinin ince siteminden sonra Nazilli-Söke seferi yapan bir yolcu treninin makinisti, treni durdurup İbrahim Çivici’nin gönlünü aldı.  Trenin durması karşısında şaşkına döndüğünü anlatan Çivici, "Sultanhisar-Atça arasındaki geçitte bir günlüğüne geçit bekçiliği yapıyordum. Nazilli-Söke seferini yapan yolcu treni geçide doğru yaklaşırken yavaşlamaya başladı. Yavaşladı, yavaşladı sonra önümde durdu. ‘Ne oldu hayrola, bir şey mi var’ dedim. Makinist arkadaşlar ‘İbrahim Çavuş’um, bize gönül koyuyormuşsun, seni görünce duralım selâm verelim, gönlünü alalım dedik’ dediler. Ben de kendilerine teşekkür ettim daha sonra hareket edip uzaklaştılar" sözleriyle yaşanan olayı anlattı.
20 yıllık meslek hayatından ilk kez onun için bir trenin durduğunu söyleyen yol bekçisi, "Hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. Meslek hayatımda ilk kez böyle bir selâm aldım." dedi.

TÜRKİYE İBRAHİM ÇİVİCİ’Yİ TATİLE GÖNDERMEK İÇİN SEFERBER OLDU

Ege’nin mavi sularına birkaç saat uzaklıktaki Aydın’da yaşamasına rağmen yol bekçisinin “Denize veya sahil kenarına 20 yıldır gitmedim. Ailecek öyle bir yere gitmedik” sözlerinin ardından İbrahim Çivici’yi tatile gönderme kampanyası başlatıldı.

Haftada 75 kilometre yürüyen İbrahim’e motivasyon hediyesi olsun düşüncesiyle change.org üzerinden tatil kampanyası yürütülmeye başlandı.

(İmza kampanyasına katılmak için tıklayın...)