2010'un Beren aşkı

2010'un Beren aşkı
2010'un Beren aşkı

Medya Takip Merkezi (MTM), 2010 yılı boyunca, 1800’e yakın gazete ve dergiyi takip ederek, yılın en çok konuşulan yerli dizilerini ve en popüler dizi oyuncularını belirledi. Basında yer bulan haber ve yorumların incelenmesiyle oluşturulan rapora göre, 2010’un en çok tartışılan dizisi, 5 bin 533 haberle Kanal D ’nin reyting rekorları kıran yapımı ‘ Aşk -ı Memnu’ oldu.
ATV’nin ‘Ezel’ dizisi, 5 bin 229 haberle 2010’da en çok ilgi gören ikinci yapım oldu. En popüler üçüncü yapımsa ‘Yaprak Dökümü’. Raporda dikkat çeken detaylardan biri de, yılın en çok konuşulan ilk üç dizisinin de Ay Yapım dizileri olması. Araştırmaya göre yılın en çok konuşulan dizi oyuncusuysa ‘Aşk-ı Memnu’ ve ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizilerindeki performansıyla dikkat çeken Beren Saat.

‘Ezel’ etkisi
3 bin 418 haber ve yazıda yer bulan Saat’i ‘Aşk-ı Memnu’daki rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ izledi. ‘Ezel’ dizisine konuk oyuncu olarak katılması ve tamamen farklı bir karakterle izleyici karşısına çıkması da oyuncunun gündemde kalmasını sağlayan etkenler oldu. Ezel karakteriyle herkesi ekran başına kilitleyen Kenan İmirzalıoğlu ise en çok konuşulan üçüncü dizi oyuncusu oldu.

2010’un en popüler yerli dizileri 1. Aşk-ı Memnu
2. Ezel
3. Yaprak Dökümü
4. Kurtlar Vadisi Pusu
5. Geniş Aile
6. Kavak Yelleri
7. Aşk ve Ceza
8. Arka Sokaklar
9. Hanımın Çiftliği
10. Türk Malı

2010’un en popüler dizi oyuncuları
1. Beren Saat (Aşk-ı
Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne?)
2. Kıvanç Tatlıtuğ
(Aşk-ı Memnu, Ezel)
3. Kenan İmirzalıoğlu (Ezel)
4. Sinem Kobal (Küçük Sırlar)
5. Şafak Sezer (Türk Malı)
6. Tuba Büyüküstün (Gönülçelen)
7. Haluk Bilginer
(Ezel, Cuma’ya Kalsa)
8. Cansu Dere (Ezel)
9. Nurgül Yeşilçay (Aşk ve Ceza)
10. Oktay Kaynarca (Adanalı)