2013'ün en iyilerini siz seçin!

2013'ün en iyilerini siz seçin!
2013'ün en iyilerini siz seçin!
Artık gelenekselleşen Radikal En İyiler Anketi başladı. Radikal.com.tr adresinde süren ankette oy kullanarak 10 kategorideki en iyileri siz seçin...

Kültür, sanat, televizyon ve magazin dünyası dopdolu bir seneyi daha geride bırakmak üzere. Bağımlılık yaratan TV dizileri, festivallerde ödülleri toplayan, seyircinin yoğun ilgisini kazanan yerli sinema filmleri, sohbetlerde baş köşeye kurulan yabancı televizyon dizileri, can verdikleri karakterlerle çok konuşulan kadın ve erkek oyuncular, yıla damgasını vuran yerli romanlar, dilden dile dolaşan tiyatro oyunları, kaçıranın pişman olduğu sergiler, aylar öncesinden beklenen konserler ve şok etkisi yaratan magazin olayları 2013’ün kültür-sanat-magazin gündemini doldurdu. Peki her birinin ‘en iyisini’ seçecek olsanız oyunuzu hangisinden yana kullanırdınız?

Radikal Hayat ekibi tarafından hazırlanan ankette erkek oyuncu, kadın oyuncu, yerli dizi, yabancı dizi, yılın magazin olayı, yerli sinema, sergi, roman, konser, oyun kategorilerinde yılın öne çıkan adayları yer alıyor. Geçen perşembe Radikal.com.tr adresinde ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ ile başlayıp cuma günü ‘Yılın Kadın Oyuncusu’ ile devam eden anket bugün ‘Yılın yerli TV dizisi’ ile sürecek. 

Adaylar kimler?


Adayları anketlerde göreceksiniz ama dilerseniz biraz ipucu verelim: 

‘Kelebeğin Rüyası’ ile eleştirmenlerin ve seyircinin takdirini toplayan Kıvanç Tatlıtuğ mu, ‘Karadayı’nın yıldızı Kenan İmirzalıoğlu mu? ‘Bir Erkek Bir Kadın’ın yanı sıra bu sene ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ ile de dikkatleri çeken Demet Evgar mı, ‘İntikam’ peşinde koşan Beren Saat mi? ‘Muhteşem Yüzyıl’ mı, ‘Med Cezir’ mi; ‘Masters of Sex’ mi, ‘Breaking Bad’ mi; Meryem Uzerli’nin ‘tükenmişlik sendromunun’ ardından Muhteşem Yüzyıl’dan ayrılması ve ardından bebek beklediğinin ortaya çıkması mı yoksa genç oyuncu Nil Erkoçlar’ın yaşamına Rüzgar Erkoçlar adıyla ve erkek olarak sürdürme kararı alması mı? 

‘Jin’ mi, ‘Kelebeğin Rüyası’; Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki Anish Kapoor sergisi mi, DEPO’daki ‘Bir Daha Asla! Geçmişle Yüzleşme ve Özür’ mü? Ahmet Ümit’in son romanı ‘Beyoğlu’nun En Güzel Abisi’ mi; Hakan Günday’ın ‘Daha’sı mı? Sizce yılın en iyi konseri Roger Waters’ın İTÜ Stadyumu’ndaki destansı şovu mu yoksa Parkorman’daki Alicia Keys konseri mi? Peki ya 2013’te prömiyer yapan oyunlardan hangisi en iyisi sizce? Mesela İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Sessizlik’ mi, Dostlar Tiyatrosu’nun ‘Yaşamaya Dair’i mi?

Seçim sizin... Tek yapmanız gereken Radikal.com.tr’ye girip oy kullanmak. Sonuçlar aralık sonunda açıklanacak... 

Yılın en iyi yerli dizisi

En iyi erkek oyuncu

En iyi kadın oyuncu