4 yaşında katil oldular!

4 yaşında katil oldular!
4 yaşında katil oldular!
ABD'nin iki farklı eyaletinde birer gün arayla iki farklı 'vurulma' olayı yaşandı. Olayı ilginç kılan detay ise faillerin 4 yaşında olmaları!

ABD 'nin New Jersey' kentinde altı yaşında bir çocuk dört yaşındaki oyun arkadaşı tarafından başından vurularak öldürüldü. Kimliği açıklanmayan 4 yaşındaki çocuğun, evden getirdiği 22 kalibrelik silahla arkadaşını vurduğu öğrenildi. Çocuğun, arkadaşı Brandon Holt’u kazayla mı yoksa kasten mi vurduğu henüz bilinmiyor.

Önceki gün de ABD'nin Tennessee eyaletinde 4 yaşındaki bir başka çocuk, babasının silahıyla kasaba şerifinin eşini vurdu. Bir aile yemeği sırasında gerçekleşen olayda, talihsiz kadın hayatını kaybederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis, olayın bir kaza sonucu gerçekleştiğini ifade ederken, savcıların nasıl bir değerlendirme yapacağını bilemediğini söyledi.

Bireysel silahlanmanın korkutucu boyuta ulaştığı ABD'de, her yıl yaklaşık 600 kişi kaza sonucu vurularak hayatını kaybediyor. 'Kaza' olarak nitelendirilmeyen olayların mağduru ise yaklaşık 30 bini buluyor!


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  New Jersey

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Soruşturma