50 binici maharetini gösteriyor

50 binici maharetini gösteriyor
50 binici maharetini gösteriyor
Kemerburgaz'da, 2008 yılından beri her seviyede biniciye eğitim ve at pansiyonu hizmeti veren Alkuzu At Çiftliği'nin her yıl kasım ayında organize ettiği 'Sonbahar Çalışma Parkuru'nun üçüncüsü, yarın gerçekleştiriliyor.

Kemerburgaz’da, 2008 yılından beri her seviyede biniciye eğitim ve at pansiyonu hizmeti veren Alkuzu At Çiftliği’nin her yıl kasım ayında organize ettiği ‘Sonbahar Çalışma Parkuru’nun üçüncüsü, yarın (9 Kasım) gerçekleştiriliyor.

Yaklaşık 300 kişinin takip ettiği etkinliğe, at kulüplerinden 50 binici 35 at ile katıldı. Türkiye Binicilik Federasyonu’nun organize ettiği resmi yarışların bir simülasyonu niteliğinde olan etkinlikte, engel atlamaya yeni başlamış biniciler yine resmi kıyafetleri ile hakemler karşısında yarış kurallarını tekrarlama ve uygulama fırsatı buldu. Sırık engellerden, yüksekliği 110 cm’ye ulaşan mâniaların yer aldığı parkurda, genç biniciler atlarıyla yarış heyecanlarını üzerlerinden atmaya çalıştı.

Alkuzu At Çiftliği Sahibi ve Binicilik Hocası Cüneyt Alkuzu, Avrupa ’da binicilik sporunun yaygın olduğu ülkelerde, yeni binicilerin ve genç atların resmi yarışlara hazırlık deneyimini artırmak üzere Çalışma Parkuru organizasyonları gerçekleştirildiğini söylüyor.

Alkuzu Çiftliğinde bu etkinliğin üçüncüsünü gerçekleştirmekten binicilik sporu adına büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Alkuzu, “Bu tür etkinliklerle Türkiye’de çiftlikler arası başlatılan eğitimler aracılığıyla lisanslı binici sayısını artırmayı, binicilik sporunu başta çocuklar olmak üzere topluma tanıtmak ve sevdirmeyi amaçlıyoruz” diyor.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Avrupa

  ,

  eğitim

  ,

  Resmi

  ,

  genç