600 sanatçı 3 bin eser

600 sanatçı 3 bin eser
600 sanatçı 3 bin eser

Çağdaş sanata öncelik veren galerilerin en gözde sanatçılarını vitrine çıkardığı, genç yaşına rağmen hayli prestijli bir konumda olan Contemporary İstanbul fuarı uluslararası çağdaş sanatı bu sene yedinci kez İstanbul’da bir araya getiriyor. 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek etkinlikte, 600 sanatçının 3 bin eseri sergilenecek. Fuara 57’si yurtdışı, 45’i yurtiçinden olmak üzere 102 çağdaş sanat galerisi katılıyor. Türkiyeli izleyiciler açısından bu sene en dikkat çeken galeriler şüphesiz; dünyanın en önemli galerileri arasında sayılan Marlborough Gallery, Andipa Gallery, Opera Gallery, Haunch of Venison, MaM-Mario Mauroner Contemporary Art, Galerie Michael Schultz gibi uluslararası galeriler olacak.
Geçen sene Körfez ülkelerini konuk eden fuarın bu seneki konuk ülke bölümü Doğu Avrupa ülkeleri. Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri galerileri, sanatçıları, küratörleri, sanat eleştirmenleri ve koleksiyonerleri, ‘New Horizons/ Yeni Ufuklar’ başlıklı bölümde ağırlanacak.
Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı kutlamaları kapsamında, Hollandalı galeriler de fuar sırasında Hollanda’dan çağdaş sanatı temsil edecek. AKINCI, Amstel Gallery, Expeditie/Zsa-Zsa Eyck, Galerie Gabriel Rolt, Galerie Ron Mandos, Grimm, Maurits van de Laar ‘Hollanda’dan Çağdaş Sanat’ bölümünde izlenebilecek bazı galeriler. Fuarda ‘Kore’den Çağdaş Sanat’ sergisi de görülebilecek.