65 yaşında, 13 çocuğu var ve dördüzlere hamile!

65 yaşında, 13 çocuğu var ve dördüzlere hamile!
65 yaşında, 13 çocuğu var ve dördüzlere hamile!
Dördüz bebeklere hamile olan 65 yaşındaki Alman öğretmen Annegret Raunigk dünyanın en yaşlı 'dördüz annesi' olmaya aday...

RADİKAL - Alman öğretmen , 65 yaşındaki Annegret Raunigk’in 13 çocuğu var ve şimdi de dördüzlere hamile ... Rusça ve İngilizce öğretmeni olan Raunigk’in bir bebek daha doğurmaya karar vermesinde, en küçük çocuğu, dokuz yaşındaki kızının bir kardeş istemesi etkili olmuş. Suni döllenme yoluyla hamile kalan Raunigk’in bu yaz doğum yapması bekleniyor. Şimdilik hamileliğiyle ilgili sorun yaşamayan Raunigk için her şey yolunda giderse, doğum yaptığında dünyanın en yaşlı dördüz annesi olacak.


Alman Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre Raunigk, karnındakilerin dördüz olduğunu öğrendiğinde küçük çaplı bir şok yaşamış ama embriyonların sayısını azaltma seçeneğini de kullanmak istememiş. 21 haftalık hamile olan öğretmen bağışlanmış yumurta ve spermleri kullanarak hamile kalmış ve bebeklerin babasının kimliğini bilmiyor. Raunigk’in en büyüğü 44 yaşında olan 13 çocuğu, beş ayrı babadan. Hindistan’da 70 yaşında ikiz bebek doğuran Omkari Panwar bilinen en yaşlı anne.