80 metrelik yat Spielberg'e küçük geldi

80 metrelik yat Spielberg'e küçük geldi
80 metrelik yat Spielberg'e küçük geldi
Dünyaca ünlü Oscarlı yönetmen Steven Spielberg, 120 milyon sterlin (yaklaşık 860 milyon TL) değerinde ve 80 metre uzunluğundaki süper lüks yatı Seven Seas'i "çok küçük" olduğu gerekçesi ile satışa çıkardı.

RADİKAL- Dünyaca ünlü Oscarlı yönetmen Steven Spielberg, 120 milyon sterlin (yaklaşık 860 milyon TL) değerinde ve 80 metre uzunluğundaki süper lüks yatı Seven Seas’i “çok küçük” olduğu gerekçesi ile satışa çıkardı.

ABD ’li yönetmenin 91 metre uzunluğunda yeni bir yat için sipariş verdiği ve bu yeni yatın yaklaşık 160 milyon sterlin’e (690 milyon TL) mal olacağı açıklandı. Nuvolari Lenard tarafından tasarlanan ve Hollandalı Oceanco şirketi tarafından üretilen Seven Seas isimli yat; dev bir havuz, sinema salonu, 12 konuğun ağırlanabildiği yedi lüks daire, bir helikopter alanı, spor salonu ve SPA içeriyor.

Şu anda yatını haftada 1.2 milyon dolara kiralayan Spielberg, 2013 yılında karısı ve yedi çocuğu ile birlikte bu yatla uzun bir dünya turuna çıkmış ve Şanghay’dan Hawaii’ye dek ünlü filmlerini çektiği mekanları ziyaret etmişti. Spielberg’in bu geziden büyük keyif aldığı ve bu nedenle arkadaşları ve ailesi ile benzer gezilere çıkabilmek için yeni bir yat yaptırma kararı aldığı iddia edildi. (Hürriyet)