ABD'de evli çiftten akıl almaz sapıklık!

ABD'de evli çiftten akıl almaz sapıklık!
ABD'de evli çiftten akıl almaz sapıklık!
Phillip Garrido ve eşi 11 yaşındaki çocuğu kaçırdı. 18 yıl boyunca dış dünyayla bağlantısını keserek tecavüz ettiler. Bu süre zarfında iki çocuğu alan mağdur 18 yıl sonra kaçarak özgürlüğüne kavuştu


SACRAMENTO - ABD’de 1991’de 11 yaşındayken kaçırılan Jaycee Lee Dugard adlı kadın, 18 yıl sonra sağ olarak ortaya çıktı. Jaycee Lee Dugard olayıyla ilgili evli bir çift tutuklandı. 18 yıl hapis hayatı yaşayan Jaycee Lee Dugard’ın, saldırganın tecavüzleri sonucu iki de çocuk doğurduğu bildirildi.
Görgü tanıkları, 10 Haziran 1991’de bir araçtaki iki kişinin Dugard’ı üvey babasının gözleri önünde kaçırdığını söylemişti.
Dugard ile ilgili soruşturma kaçırıldığından beri sürüyordu.
Kaliforniya eyaletinin El Dorado Şerif Bölgesi yetkilisi Les Lovell, 1991 yılında South Lake Tahoe’deki evinin dışında kaçırılan Dugard’ın yürüyerek Concord polis karakoluna geldiğini ve 18 yıl önce kaçırılan Jaycee Lee Dugard olduğunu söylediğini belirtti.
Kadının Dugard olduğundan yüzde 99 emin olduklarını ifade eden Lovell, DNA testinin başlatıldığını kaydetti. Dugard’ın ne zaman ortaya çıktığı ise henüz açıklığa kavuşmadı. Yakınları da Dugart’ı teşhis etti.DUVAR ÖRMÜŞKaliforniya eyaletinin Contra Costa bölgesi polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido ile karısı 54 yaşındaki Nancy Farrido’nun adam kaçırma ve suç işleme için plan kurma suçlamasıyla tutuklandığını bildirdi.
Polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido’nun kızı Antioch kentinin banliyösünde bulunan evinin arka tarafında adeta esir kampı oluşturduğu bir yerde tutuğunu, dış dünyayla bağlantı kurmasını engellemek için kızın bulunduğu yeri tentelerle kapattığını, duvar ördüğünü kaydetti.
Dugard’ın uğradığı tecavüzler sonucunda doğurduğu 15 ve 11 yaşındaki iki çocuğuyla birlikte aynı yerde tutulduğunu belirten El Dorado Şerif yardımcısı Fred Kollar, "Çocukların hiçbiri ne okul, ne doktor yüzü görmüş. Tamamen tecrit edilmiş durumda tutulmuşlar" dedi.
Çocukların bulunduğu yerde tellere elektrik verildiğini de ifade eden Kollar, çocukların ne dış dünya, ne de duş gibi gereksinimlerle ilgili hiç bir bilgisi bulunmadığını belirterek, tutuldukları yeri de "esir kampı gibi" diye açıkladı.
Karısı 54 yaşındaki Nancy Garrido ile birlikte tutuklanan Phillip Garrido’nun kaçırma suçunu kabul ettiğini belirten Contra Costa polis sözcüsü Jimmie Lee de, daha önce tecavüzden hüküm giymiş Garrido’ya Dugard olayıyla ilgili olarak ayrıca tecavüz etme ve küçüklere yönelik ahlaksız hareketler gibi suçlamalar yöneltilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.
Garrido’nun Antioch’daki evi polis kordonu altına alınırken, olayla ilgili soruşturma bölge polisi ve federal soruşturma bürosu FBI tarafından yapılıyor.
Garrido çiftinin komşusu 78 yaşındaki Helen Boyer ise, "hoş ve dost canlısı" olarak tanımladığı çiftin özellikle Phillip Garrido’nun annesinin sağlığına çok dikkat ettiklerini, kendisinin de bir ihtiyacı olduğunda ilk onların geldiğini söyledi.ÜVEY BABA: CEHENNEM HAYATI YAŞADIMYetkililer, Dugard’ın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.
Dugard’ı 1991’de son gören kişi olarak bilinen ve olayla ilgili uzun süre şüpheli olarak görülen üvey babası Carl Probynve, üvey kızının bulunması için her şeyi yaptığını ama yine de Dugard ortaya çıkana kadar şüpheli olarak adeta cehennem hayatı yaşadığını söyledi. Porbynve, bu olay nedeniyle evliliğinin de sona erdiğini kaydetti. (aa)