ABD'li oyuncunun sağdığı süte havaalanında el konuldu

ABD'li oyuncunun sağdığı süte havaalanında el konuldu
ABD'li oyuncunun sağdığı süte havaalanında el konuldu
İki çocuk annesi oyuncu Alyssa Milano, bebeği için sağdığı anne sütü uçağa alınmayınca tepkisini Twitter'dan duyurdu: Heathrow Havaalanı 300 ml sütüme el koydu

Londra ’daki Heathrow Havaalanı’nda seyahat eden iki çocuk annesi oyuncu yaşadıklarını Twitter ’da yazdı. Yetkililerin, bebeği için sağdığı 300 ml’lik sütü uçağa almayıp el koyduğunu yazan 42 yaşındaki oyuncu, “Bebek yanımda olsaydı sağılmış sütü uçağa almama izin verebileceklerini söylediler. İyi de bebek yanımda olsa sütümü neden sağayım ki!” diye devam etti. Milano güvenliği geçtikten sonra tekrar süt sağdığını ve sonuçta uçağa 150 ml anne sütüyle bindiğini de anlatarak olayın ironik yönüne dikkat çekti. Ama asıl şikâyeti bagaj olarak verdiği, yanındaki diğer pompa olan hastane tipi süt sağma makinesinin kaybolmuş olması: “Uçaktan indiğimde tüm bagajım gelmişti ama hastane tipi süt sağma makinem bagajdan çıkmadı. Şimdi kayıp bagaj bildirimi yapıyorum.”
Yedi aylık Elizabella ile üç yaşındaki Milo’nun annesi olan Milano, havaalanında yaşadıklarının ardından şu açıklamayı yaptı: “Dünyada daha önemli meseleler olduğunun farkındayım. Ve bu olayı da çok büyütmek istemem ama şunu söylemek isterim ki çocuklarımı emzirmek hayatımın en büyük zevklerinden. Bebeğim için üretebildiğim her bir mililitre süt benim için mucizenin ta kendisi. Ve o sütün çöpe gitmesi çok üzücü. Bu havaalanı güvenliğinin suçu değil, onlar güvenliğimizi sağlamak üzere kuralları uyguluyorlar. Ama bu konudaki düzenlemenin gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umudum bebeğini emziren ya da mamayla besleyen tüm annelerin işinin her yerde kolaylaştırılması.”


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Twitter

  ,

  Heathrow

  ,

  Kayıp

  ,

  Çocuk

  ,

  seyahat