Açıkhava'da bir 'Yalnız Kuş'

Açıkhava'da bir 'Yalnız Kuş'
Açıkhava'da bir 'Yalnız Kuş'
Göksel salı akşamı Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Açıkhava'yı nostaljik parçalara getirdiği yorumları ve son şarkılarıyla mest etti...

BKM organizasyonuyla düzenlenen konserde Göksel, ‘Acıyor’, ‘Yalnız Kuş’, ‘Uzaktan’, ‘Aşkın Yalanmış’ gibi son albümünün klip şarkılarının yanı sıra ‘Sevil Neşelen’, ‘Dudaklarında Arzu’, ‘Sensiz Bensiz’ gibi nostaljik parçalarını da seslendirdi. Göksel konserin ikinci yarısında son albümünde de ‘Yarım Kalan Şarkı’ isimli bestesine yer verdiği Mabel Matiz’i, “Bir konuğum var. Albümde bana ait olmayan tek şarkıyı kendisi yazdı. Yaşı çocuk ama kendi çok büyük: Mabel Matiz” sözleriyle sahneye davet ederek, şarkıyı Matiz’le birlikte seslendirdi.
Bir diğer sürpriz düet ise maNga’nın solisti Ferman Akgül ile gerçekleşti. Yılllar sonra Açıkhava sahnesinde ‘Dursun Zaman ’ı söyleyen sanatçılar, düetleriyle bol alkış aldı. Ferman Akgül sahneden, “ İstanbul ’un bize hediye ettiği gerçek dostlardan birisi: Göksel” sözleriyle ayrıldı. Hareketli şarkılarda dinleyicileri ayakta dans ettiren konserin giriş bölümünde Sezen Aksu şarkısı ‘Kurşuni Renkler’i seslendiren sanatçı, ‘Benden Geçti Aşk’ şarkısında gitar çalarak solo performansı sergiledi.
Göksel gece boyunca Özlem Kaya ve Elie Saab imzalı dört ayrı kıyafetle sahnedeydi. Biste ise ‘Yalnız Kuş’ ve ‘Uzaktan’ı tekrar seslendirdi.