Açılışı nostaljiyle yaptı

Açılışı nostaljiyle yaptı
Açılışı nostaljiyle yaptı
Yılmaz Erdoğan'ın merakla beklenen filmi 'Kelebeğin Rüyası'nın galası dün akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Yılmaz Erdoğan'ın merakla beklenen filmi 'Kelebeğin Rüyası'nın galası dün akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı galada Lütfi Kıdar'ın yoluna 40 adet gökyüzü tarayıcısı yerleştirilirken, salona giriş 'Kelebeğin Rüyası' isimli ışıklı dekorla süslendi.

Binanın önüne 10 metre genişliğinde ve hayli uzun bir koridor yerleştirildi, kokteyl alanında yer halıyla duvarlar da kırmızı kadifelerle kaplanarak filmden kareleri yansıtan tablolarla süslendi.

KLASİK ARABALARLA GELDİLER

Geceye klasik otomobillerle gelen davetliler ise buram buram kokan bir nostalji havası yarattı. Yağan aşırı yağmur nedeniyle oyuncular kırmızı halıda görevlilerin tuttuğu şemsiyelerle salona giriş yaptı

Filmin oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan da ayrı ayrı galaya geldi. Ayrılık dedikoduları çıkan Kenan Doğulu ve Beren Saat el ele salona adımlarını attı. Yılmaz Erdoğan'ın yakın dostu ünlü şovmen Cem Yılmaz da eşi Ahu Yağtu ile galaya katılıp büyük bir sürpriz yaptı.

22 ŞUBAT'TA VİZYONDA


22 Şubat'ta gösterime girecek olan film, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan ve genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam öyküsünü anlatıyor. O dönemde şairlerin Mehmet Çelikel Lisesi'nde edebiyat öğretmeni olan Behçet Necatigil'i de Yılmaz Erdoğan canlandırıyor.

Filmin çekimleri Zonguldak, Ereğli, Heybeliada, Büyükada, Uşak ve İstanbul 'da gerçekleşti.