Acun Ilıcalı: '6 yıl zirvedeydim ama neredeyse batıyordum'

Acun Ilıcalı: '6 yıl zirvedeydim ama neredeyse batıyordum'
Acun Ilıcalı: '6 yıl zirvedeydim ama neredeyse batıyordum'
Dünyaca ünlü programları Türkiye'ye getirdikten sonra adından sıkça söz ettiren yapımcı Acun Ilıcalı, tv8'i satın aldıktan sonra ilk kez konuştu. Ilıcalı, Acun Medya olarak artık başka kanallara program yapmayacaklarını açıkladı.

Dünyaca ünlü programları Türkiye ’ye getirdikten sonra adından sıkça söz ettiren yapımcı Acun Ilıcalı, tv8'i satın aldıktan sonra ilk kez konuştu. Posta Gazetesi'nden Mehmet Coşkundeniz'e konuşan Ilıcalı, ‘Show TV'den büyük alacağım vardı. Bu alacaklara güvenerek bankalar bana kredi verdi. Bankalara borcum 30 milyon liraya kadar çıktı. 6 yıl zirvedeydim ama neredeyse batıyordum’ dedi.

Ağustos 2012’de Star TV ile anlaşmaya başladıktan sonra borçlarını ödemeye başlayan Ilıcalı, ‘Borçlarımı kapatmaya başladım ve parayla buluşunca da ilk işim kanal almak oldu’ dedi. Yeteneksizsiniz, Var mısın Yok musun?, Survivor ve O Ses Türkiye gibi beğeniyle izlenen programlara imza atan yapımcı, Acun Medya olarak artık başka kanallara program yapmayacaklarını açıkladı.

Elinde 10 yeni programı olduğunu belirten Acun Ilıcalı, "tv8'deki asıl başlangıcı Eylül’de yepyeni bir yayın dönemiyle yapacağız. Star'daki programlarımı tv8'e alacağım. Bundan sonra Acun Medya olarak başka kanala yapmayacağız’ dedi. tv8 kanalını 3 ay içerisinde Türkiye'nin en çok izlenen 3 kanalı haline getireceklerini söyleyen Ilıcalı, ‘Kanalı mutluluk veren kanal yapacağım. Kanalımda futbola her zaman yer var ama haber yayınlamayı düşünmüyorum’ dedi.