@ubuget

Acun Ilıcalı mı Nihat Doğan mı daha çok kaybedecek?

Acun Ilıcalı mı Nihat Doğan mı daha çok kaybedecek?
Acun Ilıcalı mı Nihat Doğan mı daha çok kaybedecek?
TV8'in patronu olduktan sonra 'tutmayan' programları yayından kaldırma konusunda elini korkak alıştırmayan Acun Ilıcalı bu kez reytingi ikinci plana attı ve Survivor'un All Star versiyonunda Nihat Doğan'ı adaya giden uçağın dışında bıraktı! Peki Doğan'ın Dominik Cumhuriyeti'nde değil İstanbul'da olması kime daha çok zarar?
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- O Ses Türkiye ’nin final yapmasının ardından Acun Ilıcalı ekrandaki bir başka seyirciyle haşır neşir yarışması Survivor’un All Star’la izleyicisini beyazcamın karşısında tutmaya çalışacak! Peki Acun Ilıcalı’nın ‘Nihat Doğan’ kararı yarışmanın akıbetini ne kadar etkiler?

SURVIVORLA VAR OLMADIM SURVIVOR’LA BİTMEM!
Nihat Doğan Survivor kadrosundan çıkarılmasıyla ilgili gelişmeyi kişisel sayfasından yorumlamış:. ‘Şunu herkes bilin ki; Survivor’la var olmadım Survivor’la bitmem. Acun Ilıcalı abime ve projesine zarar gelmemesi adına kendisinden affımı istedim.’ demişti. Nihat Doğan’ın Survivor’la var olmadığı bir gerçek ama paraşütsüz inişe geçen kariyerinin bahsi geçen yarışmayla ivme kazandığı da bir gerçek.

Nihat Doğan: 'Survivor'la var olmadım Survivor'la bitmem'


ARALARINI DÜZELTMİŞLERDİ AMA...
Survivor All Star kadrosu toparlanmaya başlamadan kısa bir süre önce Nihat Doğan Atv’de ‘En sevdiğim üç şarkı’ yarışmada jüri olarak görev almaya başlamıştı. Daha sonra programın yeterli ilgiliyi görmemesi ve Nihat’ın Acun Ilıcalı’yla bozuk olan arasını düzeltmesi üzerine ada kadrosuna dahil olmuştu. Fakat Özgecan Aslan’ın hunharca katledilmesinin ardından Nihat Doğan’ın attığı tweetler krizi yönetilemez bir boyuta taşıdı ve Acun Ilıcalı Nihat Doğan’dan ikinci kez vazgeçmiş oldu.

Nihat Doğan'dan İbrahim Tatlıses'e cevap: Eleştirince aklanıyorsun


‘ACUN ILICALI’ MARKASINA ZARAR VERMEK İSTEMEDİ
Acun Ilıcalı Türkiye’de infial yaratan bir konuyla ilgili olarak geniş kesimlerin büyük tepkisini çeken bir isimle arasına mesafe koyarak ‘Acun Ilıcalı’ markasının yıpranmasına izin vermedi. Nihat Doğan’ın yarışmaya katılması durumunda oluşabilecek tepki, olası sponsorluk ve reklam iptalleriyle oluşabilecek maddi kayıpların da önüne geçilmiş oldu.

EN MALİYETLİ YARIŞMACI NİHAT’TI
Survivor’a haftalık maliyeti 100 bin dolar olan Nihat Doğan Survivor All Star’ın en maliyetli yarışmacısıydı. Dominik’e giden uçağın içinde olmaması Nihat’ın hanesine ciddi bir maddi kayıp olarak yazıldı.

Nihat Doğan: Üç gündür mutluluk gözyaşları döküyorum


REYTING KAYBEDER Mİ?
Nihat Doğan’ın adada olmayacak olması izlenme oranlarını belli ölçüde etkileyecektir ama Survivor her zaman kendi yıldızlarını çıkarmaya müsait bir yarışma! Ve şimdi orada olacak herkesin daha önceden yarıştığı ve şampiyonluk için kondisyonla birlikte nelerin geçer akçe olduğunu bilerek orada olduklarını hatırda tutmakta fayda var.

ACUN’UN YARIŞMALARI YORULUYOR!
Acun Ilıcalı’nın muhabirlikle başlayan kariyeri Acun Firarda ile başka bir boyuta taşınmış. kendi prodüksiyon şirketini kurup, Fear Factor, Survivor Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler - Gönüllüler ve O Ses Türkiye yarışmalarını art arda ekrana taşımasıyla adeta ‘yarışmaların efendisi’ olmuştu. Yeni kanalına ‘eski formatlarıyla hızlı bir giriş yapan Ilıcalı Ütopya ve Ninja Warriors’tan beklediği ilgiliyi göremedi. Geçen akşam final yapan O Ses Türkiye’nin son bölümü de Total’de ancak sekizinci olabildi.

Nihat Doğan yerine Ahmet Dursun yarışacak


NİHAT’IN ROLÜNÜ TURABİ ÜSTLENECEK!
TV8’in ateşli- barutlu tanıtım filmlerinden anlaşılacağı üzere Nihat Doğan-Nouma arasındaki çekişmede Nihat Doğan’dan boşalan koltuğu Turabi devralacak! ‘Sessiz güç’ Ahmet Dursun adaya Doğan’ın yerine gelmiş gözükse de Nihat Doğan’ın ‘gürültü-patırtı çıkarma’ görevini son şampiyon Turabi üstlenecek.

NİHAT ‘IN NE KAZANDIĞINI SÖYLEMEK GÜÇ
Son günlerin en çok konuşulan adamı. Dijital medyada haberleri ileri derecede ilgi görüyor. Ve fakat kariyerinin son dönemini ekran önündeki yarışmalar şekillendirmiş müzik üretiminde hiçbir zaman tam olarak var olamamış birinin kendi adına bu kadar belirleyici bir ekmek kapısını en azından şimdilik kapattı. Doğan’ın toplumsal hafızaya bu kadar kazınan bir olay karşısındaki duruşunun yarattığı izleri silip silemeyeceğini de zaman gösterecek.

Merve Oflaz'dan Survivor taktiği

Survivor All Star kadrosu belli oldu