Acun Ilıcalı'dan Ütopya'daki o görüntülere yasak!

Acun Ilıcalı'dan Ütopya'daki o görüntülere yasak!
Acun Ilıcalı'dan Ütopya'daki o görüntülere yasak!
Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Ütopya programında ekrana yansıyan ve tepki çeken mastürbasyon görüntülerine erişim yasağı geldi.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Ütopya programında ekrana yansıyan ve tepki çeken mastürbasyon görüntülerine erişim yasağı geldi.

Acun Medya’nın başvurusu üzerine İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, gazetemizin internet sitesinin de aralarında bulunduğu çok sayıda sitede yer verilen habere ulaşımı engelledi.

Asuman Krause ile İbrahim Çelikkol aşk mı yaşıyor?

Eski Scientology üyelerinden itiraf: Nicole Kidman ve Tom Cruise'un evliliğini kilise bitirdi

Kardeş Payı'nda sürpriz ayrılık

Kenan Işık'ın ailesi üzgün!

Mahsun Kırmızıgül TMSF'nin takibinde!


Kararın alınma tarihi dikkat çekti

Acun Medya’nın mahkemeye yaptığı başvuruyla, yasak kararının alındığı tarihin 6 Mart 2015 olması dikkat çekti. Mahkeme kararında erişimin engellemesi kararının “4 saat” içinde uygulanması talep edildi.

TV8’de yayınlanan Ütopya adlı programda yarışmacı Semih Öztürk’ün mastürbasyon görüntülerini yalanlayan Acun Medya’nın girişimiyle internet ortamındaki haberlere erişim yasağı geldi. Acun Medya Prodüksiyon ve Rek. Hiz. AŞ’nin haber içeriklerinin kaldırılması için 6 Mart 2015 tarihinde yargıya yaptığı başvuru aynı gün karara bağlandı. İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararında, “Sitelerin içeriklerine erişimin engellenmesine, kararın en geç 4 saat içerisinde erişim sağlayıcı tarafından yerine getirilmesine” hükmetti.

Acun Medya sosyal wmedyadaki tepkiler üzerine “TV8’de öyle bir görüntü ekrana yansımadı” açıklamasını yapmıştı. Mahkeme kararından önce sosyal medyada TV8’e tepki yağması üzerine yapılan açıklamada, “Yarışmacı Semih Öztürk’ün uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerin de televizyonda yayınlandığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Herhangi bir inceleme yapılmadan ve gerçek olup olmadığı sorulmadan bu şekilde sansasyon yaratacak haberler yapılması ve yayılması şirketimizin ticari itibarına saldırı teşkil etmektedir” denilmişti. (Cumhuriyet)

 


  http://www.radikal.com.tr/130926913092694

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Semih - user662587

  Semih'in hala içeride tutulmasını anlamadım bu hareketi kafe gurubu yapsa idi diskalifiye edilirdi.

  Sanane arkadaş. - user861283

  Türkiye'deki dinci partilerin yükselişinin sebebiyle özel televizyon kanallarının yükleşinin, hele ki bu program ile ne alakası var? Ayrıca oradaki kadına laf atmışsın, ailelerine kadar dil uzandırmışsın, tek bir şey söylüyorum: sanane. Hayatın her anını kaydeden kameraların önünde yapılan bir programın çekilmesi sonucu bu tür vakâların her yerde olabilitesi vardır. Şaşıracak bir olay yok, hiç izlemediğim bir program ancak böyle haberlerle iyi reklam yaptığı besbelli.

  Isin aslini bilmeden karalama yapmamak lazim - user1028705

  Ilgili goruntuleri internette izledim. 3-5 saniyelik bir goruntu ardi ardina eklenip, sanki uygunsuzmus gibi gosterilmeye calisilmis. Adamin boyle bir sey yaptigi yok. Sanki kiz adama bir seyler yaptirmis gibi yazilan yorumlari da anlamak mumkun degil. Acun Ilicali'yi hic sevmem, amacim kimseyi savunmak degil. Yalniz, insanlari karalamak, iftira atmak, bilip anlamadan linc etmek bu kadar kolay olmamali.

  - momentum

  Şirketin ticari itibarıymış. Yayınlandı, yayınlanmadı, onu bilmiyorum. Ancak önceki başka yayınladıklarına bakarak şimdi buradan bir "itibar" sorunu çıkarmaları tuhafıma gitti. Bana göre bir iş kazasından fazlası değil. İtibarınız batsın. Bu, kucağındaki çocuğa mastürbasyon yaptıran kız, hangimizin kızı? Kız arkadaşının dizinde mastürbasyon yapan çocuk hangimizin oğlu? Hangi aile ortamının ürünü bunlar? Hangi anne baba yetiştiriyor bunları? Televizyona çıkması tabii iyi de, kucağındaki çocuğa mastürbasyon yaptırması kötü oldu, falan mı diyorlar? Kişisel tercihleri, saygı duyuyorum falan mı yoksa? Buraya gelene kadar çocuklar hangi aşamalardan geçti? Aile ne yapıyordu? Bu programı seyredenler, ne bekliyorlar? Daha düzeyli bir ilişki mi? Acun kim? Türkiye'de özel kanallar yayına girdiğinden beri niye dinci partiler yükselişte?