Acun'un Bu Tarz Benim'i, 'toplu halaya' rağmen sönük başladı

Acun'un Bu Tarz Benim'i, 'toplu halaya' rağmen sönük başladı
Acun'un Bu Tarz Benim'i, 'toplu halaya' rağmen sönük başladı
Tarzı ile televizyon dünyasında ilginç bir rüzgar estiren Bu Tarz Benim'in Acun Ilıcalı versiyonu sönük başladı. Daha ilk bölümde seyirciyi cekebilecek bir dram yakalamak, gerilimi yükseltecek bir kutuplaşma bulmak için jüri elinden geleni yaptı. Hatta toplu halay bile çektirdi. Ancak geçen yılı zirvede kapatan yarışma 1.66 reytingle 38. olabildi.

RADİKAL ÖZEL - Yarışmacılarıyla, finaliyle, transfer kavgasıyla gündemden düşmeyen Bu Tarz Benim'in Acun Ilıcalı'nın kanalı TV 8'deki yeni macerası pek de parlak başlamadı.
"Gerçek jüri üyeleri ve sunucusuyla" sloganıyla tanıtılan ve pazartesi günü başlayan Acun'un Bu Tarz Benim'i TV 8'deki ilk günü Total izleyici grubunda 1.66 ile 38. sırada, AB grubunda ise 1.22 ile 36. sırada kendine yer bulabildi.

Ancak asıl sorun, hemen her bölümü medyada ve magazin gündeminde yer bulan yarışma üzerine dün neredeyse tek satır haber çıkmaması. Yarışma şimdilik seyircide o eski heyecanı yaratabilmiş değil. Nitekim Bu Tarz Benim'in alamet-i farikası sayılan internet forumlarındaki ateşli tartışmalardan da eser yok. 

Bülent Ersoy, Bu Tarz Benim'de jüri üyesi oldu

Bu Tarz Benim'in son jüri üyesi: Chloe Loughnan Ortaç

Rüzgar Erkoçlar, Bu Tarz Benim ile televizyona dönüyor


DRAM, GERİLİM ARANDI, HALAY DA ÇEKİLDİ
Oysa jüri üyelerinin ve bu tür programların başarılı sunucusu Öykü Serter, daha ilk bölümden yarışmacıları her açıdan 'zorladı'. Nur Yerlitaş, "Sen babanla küsmüşsün doğrumu?" gibi sorularla yarışmacıların özel hayatına dair seyircinin ilgisini çekebilecek dramatik noktalar yakalamaya çalıştı, podyuma çıkan herkesi oynattı hatta topluca halay bile çektirdi. Öykü Sertel de sunuculuk tecrübesiyle daha ilk bölümden ileride tansiyonu yükseltebilecek bir kutuplaşma olup olmadığını yokladı. Sonunda bir ara o bile 'umudu kesmiş' olacak ki, "Siz de hep aynı şeyleri söylüyorsunuz" dedi.

İvana Sert ve Kemal Doğulu da geçen yılki yarışmanın ilk bölümlerine nazaran daha canlı ve agresif olmak için ellerinden geleni yaptılar.
Ne var ki, şimdilik olmadı. Nitekim geçen yılki yarışmanın kendiliğinden süren akışı içindeki o tuhaf ve doğal gerilim, Acun'un Bu Tarz Benim'in de biraz yapmacık kaldı gibi. 

'DÜŞMAN KARDEŞ' 19 OCAK'TA BAŞLIYOR
İlerleyen haftalar ne gösterir bilinmez ama aynı adla, aynı formatta 19 Ocak'ta başlayacak olan Show TV'nin Bu Tarz Benim'inin performansı forumlarda şimdiden merak konusu olmaya başladı bile...

Böylece pek çok sert rekabete tanık olmuş televizyon dünyası ilk kez bu denli deyim yerindeyse 'kanlı-bıçaklı' olmuş, mahkemeye düşmüş bir yarışmanın iki farklı versiyonunu kıyaslayarak izleyecek.

EDİTÖR NOTU:  Programın salı günü yayınlanan bölümü de 1,46 reytingle 48. sırada yer aldı. Program AB grubundaysa 1,30 reytingle 40. sırada yer aldı.