@ubuget

Adını Reaksiyon Koydum: Amirimin Yolu!

Adını Reaksiyon Koydum: Amirimin Yolu!
Adını Reaksiyon Koydum: Amirimin Yolu!
Eylül demek ekranda yeni diziler yeni aşklar yeni entrikalar mevsimi demek. Yeni sezonda diziler kadar isimleri de iddialı.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Çocuklara ‘basit’ isimler koyduğumuz yıllarda dizi isimlerimiz de oldukça naifti. Perihan Abla’nın, Mahalle’nin Muhtarları’nın, Bizimkiler’in yanında, Nejat İşler’i geniş kitlelerle tanıştıran ‘Şehnaz Tango’ bile çılgın kalmıştı.

Şimdilerdeyse dizi isimleri adeta yaşayan birer 'organizma' gibi. Bize soru soruyor, cevap istiyor, iletişim kuruyor ve telkinde bulunuyorlar. İşte halihazırda ekranda olan ve ekrana gelmeye hazırlanan dizilerden isimleriyle öne çıkanlardan bazıları:

BANA ARTIK HİCRAN DE 
Aslı Enver, Buğra Gülsoy ve Alican Yücesoy’un başrollerini paylaştığı bu sezon Kanal D ekranında izleyiciyi buluşacak ‘Bana Artık Hicran De’, 'karşılıklı iletişim'in hakkını en çok veren isimlerinden. Sana artık Hicran diyeceğiz, peki!

REAKSİYON 

Erdal Beşikçioğlu’na hatırı sayılır bir kadronun eşlik ettiği Star TV’nin iddialı yapımı Reaksiyon da nev-i şahsına münhasır dizi isimleri kategorisinde kendine üst sıralarda yer bulabilir. Üstünde biraz çalışılsa daha iddialı bir hale bile getirilebilirdi. Mesela: Adını Reaksiyon Koydum, Amirimin Yolu!

POYRAZ KARAYEL 
Medcezir’in geçen sezonki yadsınamaz başarısından sonra bu sezon da doğa olayları-meteoroloji kategorisinde bir eksiklik hissediliyordu ki Poyraz-Karayel imdada yetişti! İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar gibi kalburüstü oyuncu kadrosuna sahip dizi, ismiyle de akılda kalmaya aday.


ULAN İSTANBUL  
'Güneşi Beklerken' bir önceki sezon yaz dizisi kontenjanından kendini sonbahara atmıştı. Bu sezon ‘Ulan İstanbul’ o başarının da üstüne çıkarak yazı adeta domine etti ve eylülde de hız kesmeyecek gibi duruyor. Dizinin geçtiğimiz bölümlerinde Uğur Polat’ın hayat verdiği Kandemir karakterinin ağzından duyduğumuza göre eskiden Aziz İstanbul dediğimiz yedi tepeliye şimdi bizi kızdırdığı için ‘Ulan İstanbul’ diyormuşuz. Eğer İstanbul bizi birkaç sezon daha böyle kızdırmaya devam ederse bakalım yapıcıların isim tercihi nasıl olacak?

ANKARA ’NIN DİKMENİ

Geçen sezon ekrana gelmeye başlayan Ankara’nın Dikmeni de isim konusunda elini korkak alıştırmayan dizilerden… Orada bırakmaları hepimiz açısından iyi olmuş.

STV DİZİLERİ 

Samanyolu TV’nin dizi isimlerinin her birinden bir roman yazmak mümkün. Ötesiz İnsanlar, Nizama Adanmış Ruhlar, Ritmini Arayan Kalpler ilk bakışta göze çarpanlar arasında.

1 ERKEK 1 KADIN 1 ÇOCUK

1 Erkek 1 Kadın halleriyle belli bir yerden sonra aile yapımıza uymayan Demet Evgar ve Emre Karayel’li fenomen dizi evlenmiş ve çocuk yapmış halleriyle 1 Erkek 1 Kadın ve 1 Çocuk olarak ekrana döndü. Çocuklar bazen sadece evlilikleri değil dizileri de kurtarabiliyor demek ki!