Afyon caz ile buluşuyor

Afyon caz ile buluşuyor
Afyon caz ile buluşuyor

Afyonkarahisar Caz Festivali, 13. yılında dopdolu bir program ile geliyor.
Yetersiz maddi koşullara rağmen her yıl bir hafta boyunca Afyon’u caz şölenine dönüştürmeyi başaran festivalde bu yıl Çek cazının temsilcilerinden Filip Goldolan ve Amerikalı caz müzisyeni Justin Echols gibi önemli isimler yer alacak.
Türk Armoni Yıldızları Orkestrası’nın (TÜRKAY) Millet Hamamı’nda vokalistler eşliğinde gerçekleşecek performansıyla açılacak festival, Kültür Bakanlığı’nın özel desteğiyle 3-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Afyon’un farklı mekanlarında yapılacak açık hava konserlerinden oluşan festivalde Afyonluların bazılarını önceki yıllardaki konserlerinden anımsayacağı Filip Gondolan Band, Performing Tomatoes, Justin Echols Quintet, Jan Feco ve Jiri Simek Trio gibi isimler yer alacak. Festival Ankara Büyük Şehir Kent Orkestrası’nın açıkhava konseriyle iyice şenlenecek.
Festivalin ‘felsefe’sini yansıtan sembolü ise 3 yıldır davul çalan 6. sınıf öğrencisi Ali Sina Şahin’in performansı olacak. Afyon’un çeşitli kasaba ve köylerindeki ilköğretim okullarında öğrencilerle buluşacak ve çeşitli atölye çalışmalarına katılacak isimler: Mimar Nevzat Sayın, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, yazar Feridun Andaç, yayıncı Lokman Şahin, oyuncu Cihat Tamer, ressam Devrim Erbil, fotoğraf sanatçısı Aykut Uslutekin, yönetmen Ümit Efekan, davulcu Ali Sina Şahin ve şair Haydar Ergülen. Geleneksel hale gelen Aykut Uslutekin caz fotoğrafları sergisi ve Devrim Erbil resim sergisi de festival süresince kaçırılmayacak sanat etkinlikleri arasında.