Afyon'da 14 milyon yıllık araç izleri!

Afyon'da 14 milyon yıllık araç izleri!
Afyon'da 14 milyon yıllık araç izleri!
Rus jeolog Alexander Koltypin, Afyon'daki 'Frig Vadisi'nde bulunan tarihi izler üzerindeki araştırması sonucu, izlerin 'üstün zekâlı bir ırkın yaşadığı' döneme ait olabileceğini belirtti.

RADİKAL - Afyon’daki ‘Frig Vadisi’nde bulunan 12-14 milyon yıllık izler üzerindeki araştırmalar ilginç sonuçlar verdi. Rus jeolog Dr. Alexander Koltypin, izlerin ‘üstün zekâlı bir ırkın yaşadığı’ döneme ait olabileceğini belirtti.Koltypin, dönemin insanlarının, toprakta ilerlemeyi sağlayabilecek arazi araçları icat etmiş olabileceklerini ifade etti.

LİTERATÜRE GEÇECEK

Dinozorların ayak izlerinin de bu faktör sayesinde günümüze kadar kaldığını belirten Rus bilim adamı izlerin yaklaşık 12-14 milyon yıl öncesine ait olduğunu ekledi. Koltypin, bu izlerin şu ana kadar literatüre geçmiş birçok araştırmayı kökten sarsacağını iddia etti. (Milliyet)


  ETİKETLER:

  Milliyet

  ,

  Bilim

  ,

  İddia

  ,

  bilim adamı

  http://www.radikal.com.tr/141794514179453

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haymana yakınlarında da var - user502852

  Ankara-Haymana yolu üzerinde, Haymana'ya yaklaşık 10 km kala da böyle şeyler gördüm yoldan geçerken. Köşeli, uzun kayalıklar, su yalağı gibi..

  İddialar ne kadar büyükse ... - ahzap

  Arkeolojik çalışmalarda bulunan iddialı izlerin mutlaka basit bir açıklaması vardır.Üstün zekalı tür iddiası fazlaca zorlama bir iddia.

  cahillik bilgisizlikten daha çok, yanlış bilgidir. - hamzaakyol

  bu nedenle atalarımız "bu kadir cehalet ancak tahsille mümkün" demiş. bu haberde de eksik bilgi verilince yanlış bilgi verilmiş oluyor. radikalin bu konularda biraz daha dikkatli davranmasını bekliyorum. milliyetten alıntı yapıldığında zaten şüphelenmiştim. daha önceden de milliyetin bir-iki haberinde açıkça çarpıtma, abartmaya rastladığım için aleksander kolpyrit için de bir araştırma yaptım. bulduğum bir videoda dr. aleksander kolpurit'in alternatif arkeolog olduğu bilgisi vardı. tahmin ediyorum bu erich van daniken benzeri birisi. eğer haberi bu bilgi ile vermiş olsaydınız, algı çok farklı olacaktı. umarım bundan sonra radikal doğru bilgi vermeye dikkat eder. çünkü gerçek cahillik yanlış bilgidir. yanlış bilgi, bilgisizlikten daha tehlikeli.