Ağzına fermuar çekti, turnuvasından çekildi

Ağzına fermuar çekti, turnuvasından çekildi
Ağzına fermuar çekti, turnuvasından çekildi

Ortalıkta ?Woods gerçekten sıkıştıysa arabanın camları kırılmalı mıydı?? sorusu dolaşıyor. Cevap, hayır! FOTOĞRAF: ap

THOUSAND OAKS - Dünyanın bir numaralı golfçüsü Tiger Woods, geçen hafta geçirdiği kazada meydana gelen yaralanmaları gerekçe göstererek, kendi düzenlediği Chevron World Challenge adlı golf turnuvasından çekildiğini açıkladı. Woods’un 1999’dan beri üstlendiği organizasyona hiç gelmemesiin sebebi olarak, kazayla ilgili sorulardan uzak durma isteği gösteriliyor. Woods turnuvaya geçen yıl da dizindeki sakatlık nedeniyle katılmamış ancak alana gelmişti. Geçen cuma günkü olaydan beri ortalara çıkmayan Woods’un açıklaması, sezonu kapattığı anlamına da geliyor.
Evinin önünde geçirdiği otomobil kazasının, karısı Elin’in, şiddetli bir kavganın ardından golf sopasıyla arabaya saldırması nedeniyle gerçekleştiği iddialarını Tiger Woods, “Kaza benim hatamdı” açıklamasıyla yalanlamıştı. Golf efsanesinin karısı Elin Nordegren’in Cadillac Escalade’in camlarını kaza yapan kocasını kurtarmak için kırdığı ileri sürülmüştü.
Bu açıklama, ‘Woods arabanın içinde gerçekten sıkıştıysa bir golf sopasıyla camları kırmak çok akıllıca bir hareket mi?’ sorusunu akıllara getirdi. Sorunun cevabıysa ‘Hayır’. Çünkü bir kazazede ancak hayati tehlikedeyse sürüklenerek araçtan çıkarılmalı. Aksi takdirde ağır boyun yaralanmalarına sebep olabilirsiniz. Woods kaza yaptığında Escalade yanmadığına ve ünlü golfçü nefes alabildiğine göre en mantıklısı acil yardım hattını arayıp beklemekti. (ap)